نوشته ها

نمایش ۲۵۰ خوراک سنتی فارس ، در سومین جشنواره خوراک های سنتی این استان در شیراز

ارسال شده توسط :

نمایش ۲۵۰ خوراک سنتی فارس ، در سومین جشنواره خوراک های سنتی این استان در شیراز

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت : بی شک فرهنگ غذا شاخه ای از گردشگری است که در استان فارس می تواند رونق بیشتری بگیرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، دکتر مصیب امیری در حاشیه برگزاری سومین جشنواره خوراک های سنتی فارس اظهار داشت : یکی از انواع  صنعت گردشگری ، گردشگری خوراک است . در همین راستا ۲۵۰ خوراک سنتی بومی فارس ، که در هریک از شهرستان های استان وجود دارد ، شناسایی شده است و با عنوان جشنواره خوراک های سنتی فارس برای سومین دوره در حال برگزاری است .

وی افزود :  هدف از برپایی چنین جشنواره هایی معرفی طعم های مختلف و آداب و رسوم هر یک از شهرستان های فارسو همچنین صنعتی کردن خوراکهای سالم و سنتی در هتلها و رستورانها برای توسعه گردشگری در استان است .

امیری در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت توجه به توسعه صنعت گردشگری با اشاره به اینکه شیراز و استان فارس یکی از شهرهای نمونه گردشگری کشور به شمار می آید، گفت: با برپایی این چنین جشنواره هایی می توان در توسعه هر چه بهتر و بیشتر این صنعت در استان و حتی کشور کمک شایانی کرد .

مدیرکل میراث فرهنگی فارس ادامه داد : در همین راستا با توجه به استقبال گردشگران در برگزاری جشنواره خوراک های سنتی فارس در ۲ دوره گذشته ، امسال نیز با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری شیراز و خانه فرهنگ جاودان سومین جشنواره خوراک های سنتی فارس در قالب ۵۱ غرفه با حضور شهرستان های مختلف استان به صورت گسترده تر در باغ ملی واقع در چهار راه حافظیه شیراز برگزار شده ، که تا کنون مورد استقبال بیش از ۷ هزار گردشگر قرار گرفته است .

به گفته امیری ، جشنواره خوراک های سنتی فارس از ۲۸ آذر ماه لغایت ۳۰ آذر ماه از ساعت ۱۱ صبح الی ۲۰ پذیرای علاقمندان به گردشگری خوراک می باشد .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons