نوشته ها

نماینده مردم بیجار با مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان دیدار کرد

ارسال شده توسط :

نماینده مردم بیجار با مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان دیدار کرد

((روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان))

نماینده مردم شهرستان بیجاردر مجلس شورای اسلامی ظهر دوشنبه ۱۵ تیرماه با مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، در این دیدار که معاون و جمعی از روسای واحدهای شرکت گاز استان نیز حضور داشتند، سید امیر رضوی ضمن خیر مقدم به نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی و هیئت همرا به تشریح گزارش عملکرد شرکت گاز استان پرداخت.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان با بیان اینکه گازرسانی به شهرستان بیجار در وضعیت مناسبی قرار دارد، گفت: ما به این میزان گازرسانی هم اکتفا نکرده و تلاشمان بر این است که در سالجاری تعدادی دیگر از روستاهای بیجار را گازدار نماییم.

رضوی خاطر نشان کرد: هم اکنون صد در صد جمعیت شهری و تعداد ۱۱۱ روستای بیجار گازدار شده و میزان ۸۷۸ کیلومتر شبکه گذاری، ۱۶هزارو ۷۰ انشعاب و ۲۵ هزارو ۳۸۱ مورد اشتراک پذیری در شهرستان بیجار صورت گرفته است.

وی با اشاره به اجرایی شدن عملیات گازرسانی به تعداد ۶۰۰ روستای استان کردستان بند «ق» گفت: انشاء ا… طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته از این میزان تعداد ۱۵۰ روستا در سال ۹۴، تعداد ۲۰۰ روستا در سال ۹۵ و تعداد ۲۵۰ روستا در سال ۹۶ از طریق بند «ق» از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی افزود: تعداد ۸۷ روستا از طریق بند «ق» در شهرستان بیجار گازدار خواهند شد که از این تعداد هم اکنون ۱۰ روستا در دست اجرا و ۳ روستا درحال برگزاری مناقصه داریم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان، در ادامه گفت: همه ۷ روستای بالای ۲۰۰ خانوار شهرستان بیجار از نعمت گاز بهره مند شده و از تعداد ۱۷ روستای بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ خانوار ۸ روستا گازدار، ۲ روستا در حال اجرا و ۷ روستای باقی مانده در آینده گازدار خواهند شد.

سید امیر رضوی افزود: ۶۷ روستای زیر ۲۰ خانوار در شهرستان بیجار وجود دارد که از این تعداد ۳۱ روستا قابلیت گازدار شدن را دارد که در حال حاضر ۱۸ روستای آن گازدار، ۴ روستا در حال اجرا و ۹ روستای دیگر در دست مطالعه قرار دارد.

رضوی متوسط ضریب نفوذدر بخش روستایی شهرستان بیجار نسبت به استان را ۶۵ درصد معادل متوسط ضریب نفوذ گاز در جمعیت استان عنوان کرد و گفت: با احتساب ۱۰ روستایی که در حال اجراست ضریب نفوذ گاز در این شهرستان به ۷۰ درصد خواهد رسید که امیدواریم این چند روستا نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به دو روستای خوش مقام و جعفرآباد گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی شرکت گاز استان و مطرح شدن آن در سطح شرکت ملی گاز، موافقت گازرسانی به آن‌ها صادر و مصوبه آن نیز دریافت گردیده است که از طریق خط انتقال گاز بیجار-میاندآب به این دو روستا گازرسانی خواهد شد.

در ادامه این دیدار نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه مبارک رمضان و ابراز خرسندی از دیدار با مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان، گفت: خدواند را شاکریم که این توفیق را به ما داده تا بتوانیم به مردم عزیز و قدرشناسمان خدمت کنیم و حال که این مسئولیت خطیر به ما سپرده شده باید در راستای خدمت به این مردم گام برداریم.

سید محمد بیاتیان اظهار داشت: شرکت گاز استان کردستان خدمات ارزنده ای در گازرسانی مستمر به استان کردستان و علی الخصوص بیجار ارائه داده که جای تشکر و قدردانی دارد.

بیاتیان گفت: بایستی تلاش کرد که مابقی روستاهایی را که از نعمت گاز بهره‌مند نشده گازدار کنیم زیرا این مردم همواره و در طول این انقلاب، چه در جنگ هشت ساله و چه بعد و قبل از آن از مرزهای این کشور دفاع کرده و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده است.

بیاتیان افزود: نمایندگان مشکلات خاص خود را دارند زیرا از یک سو با کمبود بودجه و اعتبارات و از طرف دیگر با خواسته‌های مردم روبرو هستند اما در هر حال نمایندگان با توجه به ارتباط تنگاتنگ با مردم بایستی جوابگوی خواسته‌های آنان باشند.

وی در ادامه افزود: با توجه به خواسته‌های مردم گاهاً ۸۰ درصد وقت و انر‍‍ژی نمایندگان صرف کارهای اجرایی می‌گردد که این موارد جزو وظایف نمایندگان نیست.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons