نوشته ها

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان

ارسال شده توسط :

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان

((احیای جزیره آشوراده، تحول اقتصاد منطقه را به دنبال خواهد داشت))

آیت الله نور مفیدی در دیدار با مسوولین سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: اقتصاد استان گلستان نسبت به مازندران صفر است و باید بتوان جزیره آشوراده را احیا کرده و نسبت به تحول اقتصاد استان گام های موثری برداشت.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در این دیدار افزود: همیشه برای مرمت و بازسازی و احیای مواریث فرهنگی در همه دوره ها به مدیریت های مختلف سفارش کرده ام و در خصوص جزیره آشوراده از رییس جمهور تا مدیر کل به همه سفارش شده که این جزیره احیا شود.

وی بر انتخاب سرمایه گذار داخلی جهت اجرای طرح های گردشگری این جزیره تاکید داشت و افزود: این جزیره می تواند سواحل استان گلستان را احیا کرده و هماهنگی و همکاری محیط زیست و منابع طبیعی در خصوص استفاده صحیح از این منابع می تواند موثر باشد.

نور مفیدی ضمن تشکر از زحمات قربان عباسی در طول مدت مدیریت تشکر و قدردانی کرده و انتظارات بیشتر در این حوزه را از مدیر کل جدید خواستار شد و گفت: با تلاش و جدیت فراوان در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ، نسبت به رونق اقتصاد منطقه اقدام گردد.

در این دیدار معاون پارلمانی و حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: آن چه که قرار است در جزیره آشوراده اتفاق بیافتد صد در صد با محیط زیست هماهنگ است و می تواند تاثیر به سزایی در خصوص اقتصاد و گردشگری استان داشته و تحول عظیم را به بار آورد.

درویش امیری در ادامه بر تکمیل طرح جامع جزیره آشوراده اشاره داشت و افزود: با نظر کارشناسان نسبت به تکمیل و اجرای طرح جزیره آشوراده اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: قطعا این طرح براساس طرحی که توسط محیط زیست و کارشناسان امر تایید شده خواهد بود.

درویش امیری بر استفاده از ساختمان صاحب نام قدیمی در این طرح اشاره داشت و افزود: طراحان این طرح باید مقیم این منطقه باشند تا کاملا به ساختمان های قدیمی این منطقه آشنایی کامل داشته باشند.

این مقام مسوول همچنین حمایت از این طرح را خواستار شد، چرا که این طرح نماد هویت ملی و اصالت ماست و باید این فرهنگ و هویت احیا گردد.

 

 

حمید منوچهری

مدیر روابط عمومی و امورفرهنگی

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons