نوشته ها

نواختن زنگ گردشگری در گنبد کاووس

ارسال شده توسط :

نواختن زنگ گردشگری در گنبد کاووس

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

زنگ گردشگری در دبیرستان پسرانه مختومقلی فراغی و هنرستان سید قطب گنبد کاووس نواخته شد. به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گنبدکاووس با اعلام این خبر در تشریح برنامه های هفته گردشگری در این شهرستان افزود : در این هفته با شعار ” هرگردشگر- یک فرصت ” نشست با اصحاب رسانه برگزار شد و بازدید از تاسیسات گردشگری ، برپایی مسابقه نقاشی با همکاری کانون پرورش فکری شهرستان ، برپایی نمایشگاه عکس از جاذبه های گردشگری شهرستان و استان در محل محوطه موزه فرش و تورگردشگری شهرستان ویژه کودکان تحت پوشش دارالایتام از دیگر برنامه های این اداره در این هفته می باشد.

رضا پورمهدی در ادامه در ارتباط با دلیل نامگذاری این روز تصریح کرد: سالگرد تصویب مصوبات سازمان جهانی گردشگری wto در ۲۷ سپتامبر ۱۹۷۰ می باشد. و هدف از گرامیداشت چنین روزی بالا بردن سطح آگاهی جامعه جهانی در مورد نقش گردشگری و نشان دادن تاثیر گذاری آن بر ارزش های اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی در جهان است.

وی همچنین در مورد صنعت گردشگری و نقش آن در چرخه اقتصادی کشورها و دلایل علاقمندی کشورها به توسعه این صنعت ، جایگاه ایران در حوزه این صنعت ، برنامه های دولت و مجموعه اقدامات انجام شده توضیحاتی بیان نمودند.

پورمهدی در پایان با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس، توصیه هایی جهت نوع برخورد با گردشگر و فرهنگ میزبانی گردشگری را به دانش آموزان ارائه دادند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons