نوشته ها

نوروزی متفاوت و ارزان قیمت؛ نقطه هدف در میراث فرهنگی گیلان

ارسال شده توسط :

نوروزی متفاوت و ارزان قیمت؛ نقطه هدف در میراث فرهنگی گیلان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از تلاش جمعی پرسنل این اداره کل برای خلق نوروزی متفاوت در ۹۶ خبر داد و گفت: تحقق نوروزی متفاوت و ارزان قیمت؛ نقطه هدف در میراث فرهنگی گیلان است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ حمیدرضا آذر پور در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی استان برای استقبال از نوروز گفت: برای میزبانی گردشگران نوروزی در راستای مرتفع نمودن نیازهای اولیه گردشگران تاکنون ۲۸ دوره آموزشی برای عوامل فعال در حوزه گردشگری برگزار شده است که این رقم تا پایان سال به ۳۲ مورد افزایش می یابد.

وی در خصوص وضعیت گردشگری در گیلان اظهار کرد: هزار و ۷۴۵ واحد اقامتی با ظرفیت مجموع ۲۴هزار تخت آماده فعالیت به گردشگران خواهد بود.

این مسئول با تاکید بر لزوم هم افزایی برون سازمانی و تعاملات دستگاه های اجرایی اذعان داشت: در تلاشیم تا با همکاری بخش خصوصی در کنار بخش دولتی نوروزی متفاوت برای گردشگران به وجود آورده و سفرهای ارزان قیمت برای کلیه آحاد جامعه ارائه دهیم.

آذر پور بر نقش آموزش در صنعت گردشگری تاکید کرد و افزود: این آموزش ها قشر مدیران تا میزبانان را شامل می شود.

وی استفاده از لباس ها و غذاهای محلی در هتلها و رستورانها را از جمله اقدامات صورت گرفته در صنعت گردشگری برای پاسداشت نوروز خواند و در پایان از اجرای طرح همیار گردشگر در مدارس با همکاری اموزش و پروش خبرداد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons