نوشته ها

نوروز گاه ، فرصتی برای معرفی فرهنگ و هنر اصیل گیلان به سایر نقاط ایران و جهان

ارسال شده توسط :

نوروز گاه ، فرصتی برای معرفی فرهنگ و هنر اصیل گیلان به سایر نقاط ایران و جهان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

معرفی فرهنگ و هنر اصیل گیلان و آیین های کهن این خطه سرسبز در قالب نوروز گاه موجبات معرفی ظرفیت های استان به سایر نقاط ایران و جهان را فراهم می آورد. را فراهم می آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ نشست کمیته فرهنگی با موضوع بررسی اقدامات نوروزی و اجرای فعالیت های لازم الاجرا برای کیفیت بخشی به اجرای طرح نوروز گاه در استان برگزار شد.

در این نشست که با حضور معاونین و کارشناسان این اداره کل برگزار شد، رضا علیزاده با بیان اینکه در زمان باقیمانده تا نوروز باید برنامه مدون برای اجرا در ایام عید تهیه و اقدامات اولیه اجرایی شود، بر لزوم هم بستگی و انسجام کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تاکید نمود.

وی تعامل فزاینده دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان را خواستار شد و گفت: عید نوروز آینه تمام نمایی از وضعیت استان ، ظرفیت ها و فرهنگ استان برای گردشگران است، لذا باید از این فرصت به نحو مطلوب بهره مند شد.

علیزاده اجرای طرح نوروز گاه در نو نقطه از گیلان را امتیازی مثبت برای استان خواند و گفت: معرفی فرهنگ و هنر اصیل گیلان و آیین های کهن این خطه سرسبز در قالب نوروز گاه موجبات معرفی ظرفیت های استان به سایر نقاط ایران و جهان را فراهم می آورد.

این مسئول از آمادگی کامل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برای میزبانی از گردشگران نوروز۹۵ خبر داد و تصریح نمود: اقلام فرهنگی شامل بروشور، نقشه، لوح فشرده و پوستر مناطق گردشگری به چاپ رسیده و در ایام نوروز در کیوسک های اطلاع رسانی تعبیه شده در مبادی ورودی استان و شهرستانها و نیز غرفه های صنایع دستی سراسر گیلان توزیع خواهد شد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons