نوشته ها

نگاهی توسعه محور در گردشگری گیلان

ارسال شده توسط :

نگاهی توسعه محور در گردشگری گیلان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

استاندار گیلان با اشاره به جایگاه صنعت گردشگری در گیلان و تلاش های مستمر برای تعالی آن، بر نگاه توسعه محور برای این صنعت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ استاندار گیلان در آیین تجلیل دست اندرکاران برگزاری سر شماری عمومی نفوس و مسکن ،گیلان را استانی پرجمعیت خواند و گفت: جمعیت گیلان با وجود میهمانان و گردشگران آن جمعیتی بالغ بر ۵ میلیون نفر است.

وی با تاکید بر ضرورت گسترش نگاهی توسعه محور در امر گردشگری، از رسانه ها و نمایندگان مجلس خواست تا به تمامی افراد و دستگاه هایی که در تحقق این اندیشه هستند، کمک کنند تا فضا و امکانات مناسب برای گردشگران مهیا گردد.

نجفی تصریح نمود: خوشبختانه نگاهی که در سطح کلان نسبت به گیلان وجود دارد فزون تر از استانی دو و نیم میلیونی است و به مباحث جمعیتی حاصل از ورود گردشگر نیز توجه شده، لذا باید در استان نیز عملکردها در این حوزه تقویت شود.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین به اختصاص امکانات ۲ میلیون و پانصد هزار نفری به پلیس گیلان اشاره کرد و بیان داشت : این میزان امکانات در صورتی است که عوامل انتظامی و پلیس می‌ بایست حافظ ۵ میلیون نفر در طول سال باشند.

وی افزود : اگر چه حضور میهمانان در گیلان را ارمغان دانسته و استقبال می نماییم اما خواستار در نظر گرفتن سهم واقعی گیلان در بودجه هستیم.

استاندار گیلان در ادامه بر ضرورت توسعه و تقویت بخش گردشگری در استان تأکید کرد و افزود : باید بخشی از اشتغال استان را در حوزه گردشگری دنبال نماییم، زیرا این صنعت خودکفایی اقتصادی را به ارمغان می آورد.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons