نوشته ها

نگاه به مشهد باید ملی و بین المللی باشد

ارسال شده توسط :

نگاه به مشهد باید ملی و بین المللی باشد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

زارع صفت در جلسه هم اندیشی مشهد ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام: نگاه به مشهد باید ملی و بین المللی باشد.

جلسه شورای هم اندیشی مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ میلادی، با حضور حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و تعدادی از کارشناسان و مدیران این اداره کل برگزار و در این جلسه مهمترین موضوعات مرتبط با تبیین جایگاه و نقش ماموریت های سه گانه این اداره کل در این خصوص بررسی و تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، زارع صفت در این جلسه با اشاره به ظرفیت های گوناگون شهر مقدس مشهد در حوزه های مختلف از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: جایگاه این سه حوزه بسیار با اهمیت است و بایستی تعریفی درست و کامل از حوزه های مختلف سازمانی داشته باشیم و نقش موزه بزرگ خراسان، پایگاه های میراث فرهنگی در استان و معاونت های تخصصی از اهمیت زیادی در این خصوص برخوردار است.

وی ادامه داد: سال ۲۰۱۷ میلادی فرصتی برای افزایش رفت و آمد بیشتر است و بایستی فرهنگ گردشگر پذیری تقویت شود و ظرفیت های مشهد را به دنیا معرفی و جریان سازی کنیم.

وی با بیان اینکه توجه به هویت مشهد یک جریان سازی است افزود: در این خصوص باید به جلوه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به خوبی پرداخته شود.

در این جلسه هم چنین دیگر اعضاء به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و ضمن تعیین دبیر اجرایی و مسئول دبیرخانه در این جلسه، مقرر شد اعضاء پیشنهادت خود را به دبیرخانه این شورای ارائه دهند.

شایان ذکر است در نهمین اجلاس وزرای فرهنگی کشورهای اسلامی (آیسسکو) در سال ۱۳۹۰ در الجزایر و به پیشنهاد نماینده جمهوری اسلامی ایران انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام تصویب شد.

گفتنی است در همین ارتباط سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی به عنوان نماینده تام الاختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور عضو شورای عالی سیاستگذاری مشهد ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام است. ضمن اینکه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز عضو شورای برنامه ریزی و هماهنگی انتخاب شده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons