نوشته ها

نگهداری و مرمت آثار تاریخی اصفهان، قابل ستایش است

ارسال شده توسط :

نگهداری و مرمت آثار تاریخی اصفهان، قابل ستایش است

(( وزیر امور خارجه بلژیک : نگهداری و مرمت آثار تاریخی اصفهان، قابل ستایش است ))

معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک در دیدارش از آثار تاریخی اصفهان عنوان کرد: نگهداری و توجه به آثار تاریخی اصفهان اقدامی ارزشمند و قابل ستایش است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان “دیدیه ریندرز” همزمان با ورود معرفان کنوانسیون راهنمایان جهان در مجموعه جهانی کاخ چهلستون با فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان دیدار نمود .

اله یاری در این دیدار ضمن خوش آمد گوئی به وی و هیئت همراه عنوان کرد : استان اصفهان دارای بیش از ۲۲۰۰۰ اثر تاریخی است که از این تعداد ۱۸۰۰ اثر به ثبت ملی و همچنین ۴ اثر به ثبت جهانی رسیده است. وی تاکید کرد : امیدواریم با حفظ و نگهداری و معرفی جاذبه های تاریخی بتوانیم به گسترش گردشگری فرهنگی و توسعه تعامل میان انسانها از تمامی ملتها قائل گردیم.

معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک نیز در این دیدار ضمن ستایش از مرمت آثار تاریخی اصفهان عنوان کرد : بی شک آثار تاریخی اصفهان نقش مهمی در توسعه گردشگری میان ایران و بلژیک ایفا خواهد کرد.

از نکات جالب توجه در بازدید وزیر امور خارجه بلژیک از نهادهای تاریخی اصفهان، حضور وی و هیئت همراه در مراسم استقبال از هیئت دوچرخه سواری معرفان کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری بود.

شایان ذکر است یک گروه مستند ساز بلژیکی در سفر وزیر خارجه بلژیک به اصفهان، وی را همراهی می نمایند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons