نوشته ها

نیروهای شاغل در جایگاههای سوخت، نخستین دعوت کنندگان گردشگر به استان هستند

ارسال شده توسط :

نیروهای شاغل در جایگاههای سوخت، نخستین دعوت کنندگان گردشگر به استان هستند

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین))

به منظور توانمند سازی نیروی انسانی شاغل در ستاد هماهنگی خدمات سفر، دوره آموزشی آشنایی با جاذبه های گردشگری استان قزوین ویژه جایگاه داران سوخت و مدیران و کارکنان مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در سالن مهندس سید محمد بهشتی برگزار شد.

محمد علی حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ضمن قدردانی از عوامل اجرایی در جایگاه های سوخت استان گفت: گردشگران پیش از هرگونه مواجه با شهروندان و جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی در مرحله اول با نیروهای شاغل در جایگاه های سوخت آشنا می شوند که نقش معرف استان را داشته و از نحوه برخورد و شیوه رفتار این عزیزان گردشگران درباره استان قضاوت خواهند کرد که قطعا افراد خدوم و زحمت کش شاغل در این مجموعه شایستگی های لازم برای انجام این مسولیت را دارند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم ا ستفاده از ظرفیت ها و فرصت های موجود در قزوین جهت معرفی جاذبه های گردشگری خاطر نشان کرد: عوامل فعال در مجتمع های خدماتی بین راهی و پرسنل شاغل در جایگاههای سوخت رسانی استان می توانند به عنوان نخستین دعوت کنندگان از مسافران و گردشگران برای بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی با مجموعه استان همکاری داشته و هنگامی که مسافری جهت تامین سوخت مورد نیاز سفر به این جایگاهها مراجعه می کند عوامل فعال در این مجموعه با ارائه بروشور، کتابچه راهنما و نقشه، گردشگران را به بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان ترغیب نمایند .

حضرتی در ادامه سخنان خود با تاکید بر نقش به سزای صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی کشورها تصریح کرد: در جهان امروز صنعت گردشگری یکی از مهمترین مقولات اقتصادی و فرهنگی به شمار می آید و بسیاری از کشورهای جهان با درآمد حاصل از گردشگری دارای فرآیند اقتصادی به مراتب پویاتر ، فعال تر و توسعه یافته تر از کشورهایی با اقتصادهای تک محصولی هستند و در داخل کشور هم سرنوشت استانهایی که در سالهای اخیر به موضوع گردشگری توجه نشان داده اند بسیار متفاوت با استانهایی است که در امر توسعه گردشگری و درآمد زایی از این طریق غفلت نموده اند .

وی اظهار داشت: متاسفانه استان قزوین از جمله استانهایی است که علی رغم توانمندیهای بسیار خوب در حوزه گردشگری به دلیل ضعف زیر ساخت ها و عدم سیاست گذاریهای لازم نتوانسته از ظرفیت های گردشگری خود بهره برداری نموده و از گردونه رقابت عقب مانده است.

مدیر کل میراث فرهنگی قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موقعیت ویژه جغرافیایی استان قزوین در محور مواصلاتی و داشتن چشم اندازهای متفاوت طبیعی و اقلیمی یادآور شد: وسعت استان قزوین نسبت به کل کشور کمتر از یک درصد است اما با این وسعت اندک توانسته در عرصه تاریخ و طبیعت ایران را آینگی کند و با قرا گرفتن در چهار راه ارتباطی شمال به جنوب و شرق به غرب نسبت به استانهای هجوار موقعیت مناسبی برای پذیرش مسافر داشته باشد.

این مقام مسئول اظهار امیدواری کرد: برای جبران عقب افتادگی در عرصه گردشگری مجموعه مدیریتی استان باید با همکاری و همراهی هم، قزوین را به طور شایسته به مردم معرفی کرده و از مواهب آن بهره مند شود.

در ادامه این همایش حضرتی به معرفی جاذبه های گردشگری استان اعم از جاذبه های طبیعی، بناهای تاریخی، امامزاده ها و بقاع متبرکه، آب انبارها و … برای مدیران و کارکنان مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی، جایگاه داران و پرسنل شاغل در جایگاههای سوخت پرداخت.

شایان ذکر است: مباحث کلی در حوزه گردشگری، آموزش مهارتهای فردی و ارتباطی ( گفتار، رفتار، پوشش و آراستگی )، اصول مهمانداری در بخش مسافر و گردشگری، مشتری مداری و نحوه برخورد با گردشگران نیز توسط دکتر نصیریان از مدرسین برجسته حوزه گردشگری کشور در ادامه این همایش ارائه گردید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons