نوشته ها

هتل های ارزان قیمت با تسهیلات دولتی فراهم شود

ارسال شده توسط :

هتل های ارزان قیمت با تسهیلات دولتی فراهم شود

 ((آیت ا… ایمانی امام جمعه شیراز))

هتل های ارزان قیمت با تسهیلات دولتی فراهم شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس حضرت آیت ا…ایمانی در مراسم دیدار با فعالان صنعت گردشگری فارس که صبح امروز به مناسبت روز جهانی جهانگردی برگزار شد  بیان کرد : متاسفانه تاکنون نسبت به معرفی ظرفیت های بخش های مختلف گردشگری این استان کار شایسته ای انجام نشده است.

وی افزود: معرفی این ظرفیت ها با برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده امکان پذیر است و فارس یکی از مقاصد مهم گردشگری در ایام مختلف و پر رونق سفر در سال است.

اسدا…ایمانی با بیان اینکه شناخت فرصتها وتهدیدها ظرفیت ها رامی سازد گفت : 40 درصد از مردم فارس به صنعت کشاورزی وابسته هستند که این صنعت به دلیل مشکلات اقلیمی وآب وهوایی وکمبود منابع با مخاطره مواجه شده است وصنایع دیگر هم به دلیل عوامل متعدد تعطیل ویا نیمه تعطیل است. وی بیان کرد: بنابراین گردشگری اولویت برتر استان فارس است که باید به این بخش بیش از گذشته توجه شود زیرا بهره وری بالایی دارد لذا همگان باید با همکاری و هماهنگی و برنامه ریزی برای رونق و توسعه این بخش در استان فعالیت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت :جمعیت کشور ما از دو دهک ثروتمند و پنج دهک متوسط و یا زیر خط متوسط تشکیل شده است و باید توجه داشت  که برنامه ریزی ها تنها برای دو دهک ثروتمند جامعه نباشد.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: همه اقشار جامعه نمی توانند از هتل پنج ستاره استفاده کنند و متاسفانه هم اینک در برنامه ریزی های بخش گردشگری کشور، پنج دهک که بخش عظیمی از جامعه ما را تشکیل می دهند فراموش شده اند به طوری که در بخش گردشگری برنامه ای برای پاسخگویی به این اقشار وجود ندارد.

وی ادامه داد: معتقدم اگر هتل های بهداشتی ارزان قیمت با کمک تسهیلات دولتی فراهم شود گامی موثر برای توسعه گردشگری کشور و استان فارس است.

آیت ا…ایمانی خاطر نشان کرد: برای موفقیت در بخش گردشگری، باید در برنامه ریزی های این بخش همه اقشار جامعه دیده و برای آنها امکانات فراهم شود.

 مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس نیز ضمن تبریک به مناسبت روز جهانی جهانگردی و گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت: شیراز، سومین حرم اهل بیت علیهم¬السلام و فارس، مهد فرهنگ و تمدن ایران زمین با وجود بیش از 2800 اثر تاریخی ثبت شده، 30 اثر معنوی و 4 اثر ثبت شده جهانی از دوره¬های مختلف پیش از تاریخ، تاریخی و اسلامی و توانمندی¬های مذهبی، اجتماعی و فرهنگی دارای قابلیت¬های منحصر به فردی در زمینه¬های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

می¬باشد. بارگاه ملکوتی حضرت احمدبن موسی شاه چراغ(ع) همچون نگین انگشتری این شهر را به عنوان سومین حرم اهل بیت مطرح نموده، بی شک وجود 1400 امامزاده واجب¬التعظیم بار معنوی ویژه¬ای به این استان داده و اهداء 14600 شهید گران¬قدر در دوران دفاع مقدس

بزرگ¬ترین ثبت میراث معنوی ا ین خطه از کشور اسلامی است. تعدد آثار ثبت شده تاریخی، وجود آثار شاخص همچون مجموعه جهانی پاسارگاد و تخت¬جمشید، وجود دو چهره ا دبی همچون حضرت حافظ(علیه الرحمه) و شیخ اجل سعدی شیراز این شهر را به لحاظ ادبی از کلیه شهرهای ایران اسلامی متمایز می سازد. دانشگاه شیراز، بیمارستان های متعدد و خدمات قابل ارائه به بیماران، اساتید و پزشکان متبحر این شهر را از قدیم الایام به عنوان قطب مطرح گردشگری پزشکی شاخص نموده، مشتاقان و عاشقان زیارت حرم مطهر احمدبن موسی همواره در اندیشه دیدار حضرتش لحظه شماری می¬کنند. بُعد گردشگری زیارتی شهر شیراز همواره می¬تواند این شهر را در رتبه¬های عالی حوزه گردشگری مذهبی کشور و حتی جهان اسلام مطرح نماید. دستان توانگر هنرمندان فارس حماره نام این دیار را بر تارک هنر جهان نقش بسته¬اند.

مصیب امیری گفت : براساس گزارش سازمان جهانی جهانگردی و مجمع جهانی اقتصاد ایران توانسته است رتبه نخست رقابت¬پذیر بودن هزینه¬های سفر برای گردشگران را به دست آورد. در این گزارش، ایران در حالی در مکان 98 دیده می¬شود که نسبت به سال گذشته میلادی که در رتبه 114 قرار داشت، 16 پله صعود کرده است. در سال 2013 سهم صنعت گردشگری ایران از تولید ناخالص داخلی حدود 119 میلیون دلار معادل 2/4 درصد بوده که پیش¬بینی می¬شود در سال 2022 به چهار درصد برسد. این گزارش نشان می¬دهد که در حال حاضر حدود 475 هزار ایرانی در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط با آن اشتغال دارند که این میزان 1/2 درصد از کل نیروهای فعال در ایران است و پیش بینی شده این در سال 2022 به 8/2 درصد افزایش یابد.

 قطعاً تبلیغات مناسب، بازاریابی حرفه¬ای، ایجاد زیر ساخت¬های مناسب، حمایت مؤثر از سرمایه¬گذاری، آموزش و فرهنگ سازی، حفظ و صیانت از میراث فرهنگی، حمایت از صنایع دستی و صنعتگران استان

می¬تواند نقطه عطفی در حوزه بسط و توسعه صنعت گردشگری استان بوده و انشاءا… استان فارس را به عنوان یک استان شاخص در حوزه مختلف گردشگری مطرح نماید.

در این دیدار امیر سبوکی رئیس انجمن راهنمایان استان فارس خاطر نشان کرد : صنعت گردشگری در دنیا از جایگاه خاصی برخوردار است و بعضی کشورها درآمد خود را از این راه بدست می آورند .

سبوکی گفت : استان فارس با داشتن 400 اثر طبیعی و 46 روستای هدف گردشگری و همچنین وجود سومین حرم اهل بیت ( ع) به عنوان بی نظیر ترین استان کشور تلقی می شود .

وی افزود : بنابر سخنان مقام معظم رهبری در اردیبهشت 87 که نقشه راه بسیار زیبای گردشگری را ترسیم نمودند ، مسئله گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه خاص به گردشگری مذهبی،فارس را به پاک ترین استان گردشگری تبدیل کرده است .

سبوکی همچنین گفت : بخش خصوصی از متدین ترین افراد تشکیل شده است که خدمت خالصانه به استان فارس دارند که این پتانسیل خصوصی گردشگری در استان فارس در سطح کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار است که با سرمایه گذاری پاک امکان توسعه صنعت گردشگری را فراهم ساخته اند .

محمدکاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons