نوشته ها

هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع

ارسال شده توسط :

هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان))

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان، هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ( 23 لغایت 26 بهمن ماه ) در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شده است.

این نمایشگاه، با حضور کلیه ادارات میراث فرهنگی استانها و بخشهای مختلف خصوصی اعم از هتلها، دفاتر خدماتی مسافرتی و هنرمندان صنایع دستی در حال برگزاری است.

در این نمایشگاه، اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان در یک غرفه 36 متری به توزیع بیش از 5000 اقلام تبلیغاتی اعم از بروشور، سی دی، نقشه، پوستر و … به معرفی توانمندی های استان پرداخته است.

در این غرفه، صنایع دستی استان شامل انواع دست بافتها، ورشو بروجرد، سفالگری، قلم کاری و منبت در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه می توان به:

آشنایی و معرفی داشته ها ، امکانات و ظرفیت های کشور در دو حوزه گردشگری و هتل داری.

شناسایی مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود در این دو حوزه، ترغیب و تشویق افراد، شرکتها و موسسات به ورود و فعالیت در این دو بخش و وادار نمودن سازمانهای دولتی متولی گردشگری به حمایت و مساعدت از دست اندرکاران صنعت مذکور.

ایجاد زمینه های مناسب بمنظور بهره گیری از ظرفیت های گردشگری و ایجاد اشتغال در کشور که ناشی از فعل و انفعالات گردشگری است و بهره مندی از سطح بسیار بالای درآمدزایی صنعت گردشگری.

فراهم نمودن بسترهای لازم جهت ورود گردشگر به کشور و یافتن راهکارهای لازم بمنظور رفع موانع موجود تا حد امکان و با در نظر گرفتن معیارها و شرایط فرهنگی و اجتماعی کشور.

ارتقاء جایگاه صنعت توریسم و ایجاد فرهنگ پذیرش گردشگر در جامعه به گونه ای که از گردشگر گریزی اجتناب شود و تا حدی از وابستگی به درآمدهای نفتی فاصله گرفته شود.

و غیره اشاره کرد.

لازم به ذکر است کشورهای مختلفی از جمله تایلند، ترکیه، تونس، چین و … نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons