نوشته ها

هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس در ارگ کریم خانی شیراز برپا می شود

ارسال شده توسط :

هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس در ارگ کریم خانی شیراز برپا می شود

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت : از ۱۷ تا ۲۱ اسفندماه هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس در ارگ کریم خانی شیراز برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس هفتمین جلسه کارگروه تخصصی صنایع دستی ، میراث فرهنگی و گردشگری فارس امروز در استانداری فارس و به ریاست شاپور رستمی معاون امور زیارتی و گردشگری استانداری فارس برگزار شد .

در این جلسه دکتر مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس طی سخنانی از برپایی نمایشگاه سراسری صنایع دستی در شیراز خبر داد و گفت : در قالب این نمایشگاه ۱۵۰ هنرمند و صنعتگر صنایع دستی در سراسر کشور حضور خواهند یافت که از این تعداد ۵۰ هنرمند از شیراز و ۴۰ هنرمند از شهرستان های استان حضور فعال خواهند داشت .

به گفته دکتر امیری نمایشگاه سراسری صنایع دستی فرصت مناسبی برای معرفی هنرهای سنتی و صنایع دستی استان و کشور به گردشگران است . چرا که مکان برپایی نمایشگاه یکی از شاخص ترین اماکن تاریخی محور زندیه شیراز است که همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است .

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه اضافه کرد : طبق آمار ها و سامانه رزرواسیون هتل ها ورود تورهای گردشگری از اول اسفندماه به شیراز و استان فارس آغاز شده است که تا پایان فروردین ماه بیش از ۸ هزار نفر گردشگر خارجی به استان سفر خواهند کرد .

در ادامه این جلسه زهرا الحمدی معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی فارس نیز طی سخنانی با بیان اینکه نمایشگاه های سراسری صنایع دستی وظیفه ذاتی سازمان میراث فرهنگی است افزود : در واقع این چنین نمایشگاه ها با هدف معرفی ، توسعه و رونق و فروش و بازاریابی هنرهای سنتی برگزار می شود .

وی ادامه داد : در سال گذشته فروش محصولات صنایع دستی در نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس به بیش از ۲۲ میلیون تومان رسید که امیدواریم امسال نیز فروش این محصولات در نمایشگاه هشتم چشمگیر باشد .

در ادامه سلمان گورنگی رئیس اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان فارس با بیان اینکه ساعت بازدید نمایشگاه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب است افزود : در این رویداد مهم ۱۵۰ هنرمند صنایع دستی کشور حضور خواهند داشت و تمامی محصولات و دست سازهای خود را در معرض دید عموم و فروش قرار می دهند .

وی همچنین گفت : اسکان هنرمندان و واگذاری غرفه های نمایشگاهی به صورت رایگان به هنرمندان ارایه می شود .

گورنگی ادامه داد : در این نمایشگاه هنرمندان ۳۰ استان حضور خواهند داشت و محصولات خود را در معرض دید عموم قرار می دهند .

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons