نوشته ها

هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس در شیراز برگزار می شود

ارسال شده توسط :

هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس در شیراز برگزار می شود

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی فارس گفت : هشتمین نمایشگاه سراسر صنایع دستی این استان در شیراز برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس زهرا الحمدی گفت : هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان فارس با حضور هنرمندان و صنعتگران سراسر کشور ، اسفندماه امسال در شیراز برگزار خواهد شد .

به گفته وی ، طبق تقویم نمایشگاهی کشور ، این نمایشگاه از ۱۰ تا ۱۴ اسفندماه در شیراز گشایش می یابد .

معاون اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه کرد : نمایشگاه های سراسری صنایع دستی در طول سال در استان های مختلف کشور برگزار می شود که طی ۷ سال اخیر این نمایشگاه در اسفندماه امسال در شیراز گشایش یافته و مورد استقبال هنرمندان و صنعتگران فارس و دیگر شهرستان های کشور نیز قرار گرفته است .

وی در ادامه به اجرای برنامه های جانبی و تخصصی در حاشیه نمایشگاه اشاره کرد گفت : به طور حتم در زمان برگزاری نمایشگاه کارگاه های تخصصی – آموزشی ویژه هنرمندان و صنعتگران همچنین علاقمندان به رشته های هنرهای سنتی فارس برگزار خواهد شد .

الحمدی برپایی چنین نمایشگاه هایی را فرصت مناسبی برای معرفی و عرضه تولیدات و دست سازهای هنرمندان دانست و افزود ” مطابق سنوات گذشته اجازه نمی دهیم محصولات غیر بومی در چنین نمایشگاه هایی عرضه شود .

معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی فارس همچنین گفت : با بر پایی چنین نمایشگاه هایی ، بازدید کنندگان از نزدیک با نحوه ساخت و تولید محصولات بومی استان آشنا می شوند .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons