نوشته ها

هفته فرهنگی خراسان شمالی فردا در ترکمنستان آغاز به کار می شود

ارسال شده توسط :

هفته فرهنگی خراسان شمالی فردا در ترکمنستان آغاز به کار می شود

((هفته فرهنگی خراسان شمالی در عشق آباد ترکمنستان فردا آغاز به کار می کند))

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ عابدی دبیر برنامه های هفته فرهنگی با اعلام این خبر گفت: با پیگیریهای انجام شده توسط اداره کل میراث فرهنگی و رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان ،هفته فرهنگی خراسان شمالی از فردا به مدت ۴روز در آکادمی عشق آباد ترکمنستان شروع به فعالیت می کند.

وی گفت برنامه ها شامل بخش های نمایشگاهی، سخنرانی ،شب موسیقی، اجرای زنده صنایع دستی و معرفی جاذبه های گردشگری و میزغذاهای سنتی خواهد بود.

دبیر برنامه هفته فرهنگی خراسان شمالی افزود: در بخش نمایشگاهی آثار هنری خوشنویسان استان، صنعتگران استان ،کاریکاتور و موسیقی فولکوریک و معرفی جاذبه ها و تابلوهای گردشگری به نمایش در می اید.

عابدی بیان داشت میز غذاهای سنتی استان و معرفی سوغات و دمنوش های گیاهی استان از دیگر بخش های این برنامه است که در محل آکادمی هنر عشق آباد ترکمنستان به نمایش در می آید.

وی اجرای کار با معرق، حجاری روی سنگ ،کاریکاتور و تصویر سازی را نیز از تولیدات زنده این برنامه ذکر کرد.

معاون صنایع دستی استان گفت فردا پیام وزیر ترکمنستان در زمان افتتاحیه قرائت خواهد شد.

دبیر برنامه هفته فرهنگی خراسان شمالی بازدیدکنندگان را شامل سفرا کشورهای مختلف، ایرانیان مقیم ترکمنستان، دانش آموزان فارسی زبان و هنرمندان ،هنردوستان و مردم کشور ترکمنستان عنوان کرد و افزود در شب موسیقی فولکوریک و مقامی مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز سخنرانی خواهد داشت.

لازم به ذکر است استان خراسان شمالی در برخورد با کشورهای آسیایی میانه و حتی در برخورد با افغانستان نقشی فعال و نقشی تاثیر گذار در صدور فرهنگ ایرانی و اسلامی داشته است

روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons