نوشته ها

هفت بنای تاریخی استان سمنان به سرمایه ‌گذار بخش خصوصی واگذار می‌شود

ارسال شده توسط :

هفت بنای تاریخی استان سمنان به سرمایه ‌گذار بخش خصوصی واگذار می‌شود

((میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان))

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: هفت بنای تاریخی استان سمنان از سوی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی به سرمایه ‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه ‌بیدختی» اظهار داشت: کاروانسرای شاه عباسی دامغان، خانه تدین، خانه رجبی و خانه طاهریان در سمنان، کاروانسرای ده نمک در آرادان، کاروانسرای میاندشت در میامی و کاروانسرای ایوانکی در گرمسار به سرمایه ‌گذار بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

وی هدف از واگذاری این بناهای تاریخی را مرمت، احیا و بهره برداری از این بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی عنوان کرد و گفت: آگهی واگذاری سه بنا شامل خانه تدین، خانه طاهریان و کاروانسرای شاه عباسی دامغان اعلام شده و آگهی واگذاری سایر بناها به زودی اعلام می‌شود.

بیدختی گفت: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات نحوه واگذاری این بناها می‌توانند به پایگاه اینترنتی صندوق احیاء به آدرس www.chre.ir و یا سایت اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان به آدرسwww.mirassemnan.ir   مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه این بناها برای مدت متوسط ۱۳ سال واگذار می‌شوند، افزود: مدت متوسط مرمت این بناها حدود ۱۳ ماه است که پس از مرمت از سوی بخش خصوصی به بهره برداری خواهند رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: فرآیند واگذاری بناهای تاریخی از سوی صندوق احیاء مورد بازنگری قرارگرفته و با تسهیل امور، زمینه جذب هرچه بیشتر سرمایه ‌گذاران فراهم شده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons