نوشته ها

هفت شهر برتر گردشگری ایران معرفی شدند/ مشهد و نیشابور جزو شهرهای برتر گردشگری کشور

ارسال شده توسط :

هفت شهر برتر گردشگری ایران معرفی شدند/ مشهد و نیشابور جزو شهرهای برتر گردشگری کشور

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

در نهمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که شب گذشته با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و با حضور جمعی از معاونین این سازمان و تعدادی از مدیران کل ستادی و استانی در اردوگاه شهید با هنر برگزار شد هفت شهر برتر گردشگری در تعطیلات نوروز ۱۳۹۵ معرفی شدند که در این میان مشهد و نیشابور نیز به عنوان شهرهای برتر گردشگری کشور معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، نوروز امسال با توجه به شرایط پسابر جام و ضرورت جذب گردشگران داخلی و خارجی به عنوان یکی از منابع پایدار درآمدی پایدار برای کشور و شهرهای مختلف، رقابت برترین شهرهای گردشگر پذیر ایران موجی از تلاش ها را بوجود آورد که در نهایت هفت شهر برتر گردشگری کشور برگزیده شدند.

بر این اساس در نهمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور دکتر سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در اردوگاه شهید با هنر برگزار شد و در این نشست هفت شهر برتر کشور در حوزه گردشگری در ایام نوروز معرفی شدند.

در این نشست مشهد و نیشابور به عنوان دو شهر از هفت شهر برتر گردشگری انتخاب و در کنار شهر هایی مانند اصفهان، ساری، خرم آباد، مریوان و رامسر به عنوان شهرهای برتر گردشگری ایران در تعطیلات نوروز ۱۳۹۵ معرفی شدند.

پیش از این محسن رنجبر مدیرکل مطالعات و آموزش گردشگری کشور اعلام کرده بود که شهرهای برتر مدیریت گردشگری در ایران بر اساس هفت شاخص ستاد اجرایی خدمات سفر کشور ارزیابی، انتخاب و معرفی خواهند شد.

به گفته وی، کیفیت اطلاع رسانی به گردشگران در ورودی شهرها ، برگزاری برنامه های فرهنگی هنری به مناسبت نوروز در سطح شهرها ، کیفیت و سطح خدمات عمومی شهری، میزان کاهش تصادف ها درون شهری نسبت به سال گذشته ، نحوه نظارت بر خدمات سفر و رسیدگی به شکایت ها ، میزان اقامت مسافران و گردشگران در مراکز اقامتی شهرها ، مدیریت امور شهری ، تردد ، اقامت و پذیرایی از مسافران شاخص ارزیابی و انتخاب شهرهای برتر گردشگری است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons