نوشته ها

هماهنگی و برنامه ریزی جهت اجرای برنامه های ویژه ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان

ارسال شده توسط :

هماهنگی و برنامه ریزی جهت اجرای برنامه های ویژه ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

در راستای هماهنگی و برنامه ریزی جهت اجرای برنامه های ویژه ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان در ورودی غرب استان، نشست هماهنگی با فرمانداران و شهرداران شهرستان های غرب استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان در این نشست گفت: با توجه به اهمیت ارائه خدمات مطلوب و شایسته به مسافران و گردشگران نوروزی، با هماهنگی و تعامل شهرداری ها و فرمانداری ها در شهرستان های غرب و شرق استان، می توان رضایتمندی مطلوب را حاصل نمود.

ابراهیم کریمی با اشاره به در نظر گرفتن و تدارک دیدن دستورالعمل و امکان سنجی تخصصی ویژه هر شهرستان در سال آتی، بر وظیفه مندی مشخص در این ستاد تاکید داشت و افزود: در نظر است نقش شهرستان ها در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به صورت ویژه و پررنگ در نظر گرفته شده و نسبت به تعریف شناسنامه هر شهرستان به صورت کتاب جامع اقدام خواهد شد.

وی در ادامه به تسهیلات مناسب در بخش صنایع دستی و گردشگری روستایی اشاره داشت و ادامه داد: بازارچه دائمی صنایع دستی استان در گرگان درحال تملک است و ایجاد بازارچه صنایع دستی در شهرستان آزاد شهر در برنامه های بعدی قراردارد.

کریمی تصریح نمود: با توجه به تنوع فرهنگی در غرب استان ، قابلیت های شهرستان ها باید به نحوی به نمایش گذاشته شوند که پیش زمینه ذهنی از جاذبه ها ایجاد شود .

وی بر تدارک آلاچیق های متنوع از شهرستان های مختلف استان و تمرکز آنها دریک مکان ورودی در نوکنده و بندرگز اشاره داشت تا فرهنگ و سنن و صنایع دستی اقوام مختلف به نمایش درآید.

این مقام مسوول در ادامه اصلی ترین برنامه حوزه گردشگری استان ساماندهی خانه مسافران دانست و گفت: صدور پروانه فعالیت خانه مسافران در استان درحال پیگیری است و نسبت به شناسایی آنها اقدام شده است.

وی از در نظر گرفتن کانکس راهنمای مسافران جهت هدایت گردشگران به خانه مسافرهای دارای مجوز یاد کرد و افزود: کارت های تبریک و بروشورهای استانی تهیه شده و دراختیار فرمانداران و شهرداران قرار خواهد گرفت.

کریمی در پایان تقویت نمایندگی های شهرستانی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را به لحاظ فنی و ساختاری ادارات شهرستان های استان از برنامه های این اداره کل عنوان کرد تا نسبت به عملیاتی و کاربردی شدن اهداف سازمانی بیش از پیش اقدام شود.

در ادامه این نشست فرماندار بندرگز ضمن تاکید بر تلاش جهت افزایش اقامت مسافران و گردشگران در این شهرستان ، بر طرح پیشنهادی مکان ورودی استان به عنوان کمپ اطلاع رسانی در شهرستان بندرگز اشاره داشت که می توان در این کمپ با در نظر گرفتن غرفه کودک، صنایع دستی ، سالن کنفرانس ، فضای مطبوعاتی، امکانات پزشکی اولیه و توزیع بروشور جاذبه های استان با حضور نمایندگی از شهرستان های استان در راستای اطلاع رسانی مطلوب و جذب گردشگران و مسافران گام برداشت.

گفتنی است در این نشست فرمانداران و شهرداران شهرستان های غرب استان گلستان ضمن ارائه عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر در شهرستان های مربوطه، آمادگی خود را جهت پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی اعلام داشتند.

 

حمید منوچهری

مدیر روابط عمومی و امورفرهنگی

 

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons