نوشته ها

همدلی برای رونق صنعت گردشگر در کشور آغاز شده است

ارسال شده توسط :

همدلی برای رونق صنعت گردشگر در کشور آغاز شده است

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: همدلی برای رونق صنعت گردشگر در کشور آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، حمیدرضا آذر پور در نشست انجمن جامعه هتلداران با موضوع پساتحریم و آمادگی برای ورود گردشگران خارجی که عصر امروز(۳آذر) در هتل کادوس رشت برگزار شد، گفت: کشور ما بعد از چند سال تحریم ظالمانه در فضای آرام سیاسی قرار دارد.

وی با اشاره به نا امنی موجود در کشورهای همسایه ایران، گفت: امنیت کشور ما نشان می‌دهد که ما بر حق بودیم و هیچگاه به دنبال بمب اتم و تعرض به کشوری نبوده و نیستیم.

معاون اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اضافه کرد: در دوران کنونی می‌توانیم با تلاش برای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری در اقتصاد کشور موثر باشیم و سیاست‌های کشور را به پیش ببریم.

وی با ضروری خواندن فراهم کردن تمهیدات لازم برای استقبال از گردشگران خارجی، گفت: اگر از فضای ایجاد شده درست استفاده کنیم فرصت‌ های فراوانی برای اقتصاد کشور ایجاد می‌شود.

آذر پور، صنعت گردشگری را فراتر از حوزه عملکردی یک دستگاه و سازمان دانست و اظهار کرد: صنعت گردشگری به همکاری دستگاه‌های دیگر هم در کشور وابسته است.

وی اعلام کرد: سیاست کلان امروز کشور و سازمان میراث فرهنگی همدلی و همکاری دستگاه‌های اجرایی برای فراهم کردن شرایطی برای رونق صنعت گردشگری و اقتصاد کشور است.

معاون اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه حضور گردشگران در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است، گفت: تنوع حضور گردشگران تا حد قابل توجهی قابل تاملی است.

وی اضافه کرد: در چند ماهه گذشته از کشورهایی گردشگر وارد ایران شده‌اند که تاکنون به ایران سفر نداشته‌ اند.

آذر پور، امنیت را رکن اول و اصلی حضور گردشگر در کشور مقصد خواند و خاطرنشان کرد: کشور ما در امنیت کامل به سر می ‌برد و این برای حضور گردشگران خارجی اهمیت دارد.

وی یادآور شد: همدلی برای رونق صنعت گردشگر در کشور آغاز شده و همه ارکان حوزه گردشگری وظیفه دارند فعالیت‌های خود را گسترده‌ تر کنند.

معاون اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تصریح کرد: باید از بازارهای روز دنیا در حوزه گردشگری استفاده کرده و به اقتصاد و اشتغال پایدار کشور کمک کنیم.

آذر پور با بیان اینکه برای رونق صنعت گردشگری ناگزیر از جدی گرفتن استاندار سازی خدمات گردشگری هستیم، افزود: باید از روند سنتی خارج شده و با استفاده از حضور گردشگران خارجی محصولات بومی کشاورزی، صنایع دستی و فرهنگ خود را ترویج کنیم.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons