نوشته ها

همزمان با روز جهانی صنایع دستی صورت گرفت

ارسال شده توسط :

همزمان با روز جهانی صنایع دستی صورت گرفت

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

تجلیل از هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی از سوی مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی

همزمان با فرا رسیدن ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با حضور در منزل تعدادی از اساتید برجسته و هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی استان ضمن تبریک فرا رسیدن این روز، از آنان تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت ابتدا با حضور در منزل استاد سید جلال شمسی نژاد هنرمند پیشکسوت صنایع دستی از وی تجلیل به عمل آورد.

استاد شمسی نژاد متولد سال ۱۳۱۰ خورشیدی است که بیش از ۵۰ سال سابقه فعالیت در طراحی و اجرای مقرنس را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر بازنشسته سازمان میراث فرهنگی است.

وی دارای مدرک درجه یک هنر و هم چنین نشان همای هنر نیز می باشد.

زارع صفت هم چنین با حضور در منزل هنرمند برجسته استاد اکبر عباس نژاد با اهداء لوح از فعالیت های ۷۵ ساله این استاد پیشکسوت تجلیل به عمل آورد.

استاد عباس نژاد متولد سال ۱۳۰۶ خورشیدی است که در کارنامه خود سابقه ۷۵ سال فعالیت در حوزه کاشی و سرامیک را دارد و بازنشسته آستان قدس رضوی می باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی هم چنین در ادامه دیدارهای خود با هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی با استاد پدرام هنرمند پیشکسوت هنرهای تجسمی و استاد معمر استاد پیشکسوت قلم زنی روی سنگ دیدار و از آنان تجلیل به عمل آورد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons