نوشته ها

همزمان با هفته بزرگداشت میراث فرهنگی

ارسال شده توسط :

همزمان با هفته بزرگداشت میراث فرهنگی

((عملیات اجرایی فاز ۲ کمپ گردشگری بجستان آغاز گردید))

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بجستان گفت: عملیات اجرایی فاز ۲ کمپ گردشگری بجستان در محل پارک معلم این شهر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مهدی ذوالفقاری با اعلام این خبر افزود: بجستان به عنوان دروازه ورودی خراسان رضوی و یکی از هفت شهر هدف گردشگری این استان سالانه پذیرای حدود ۵ میلیون نفر از زائرین و مسافرین استانهای مرکزی و جنوبی کشور همچون اصفهان ، هرمزگان، یزد، کرمان، فارس و … می باشد که لازم است زیرساختهای لازم جهت ارائه خدمات مناسب به این حجم از زائرین فراهم شود.

ذوالفقاری گفت: ایجاد مجتمع های بین راهی ، مجتمع های خدمات بهداشتی و کمپ های زائر در مبادی ورودی شهرها جهت اسکان موقت مسافرین را از جمله طرحها بر شمرد.

وی افزود: کمپ گردشگری بجستان در مساحتی بالغ بر ۵/۳ هکتار توسط شهرداری بجستان طراحی شده است و شامل فضاهای اقامتی ، پذیرایی ، نمازخانه ، سرویس بهداشتی، فضای بازی کودکان می باشد.

وی در ادامه از اختصاص اعتباری بالغ بر ۲۰۶۴میلیون ریال طی ۵ سال گذشته از محل اعتبارات گردشگری جهت اجرای فاز اول این پروژه خبرداد و اضافه کرد: اقداماتی نظیر احداث سرویس بهداشتی، ۳۰۰۰ متر مربع محوطه سازی، اجرای روشنایی و ایجاد سکوهای نشیمن در فاز اول صورت پذیرفته است .

ذوالفقاری گفت: در سال جاری و از محل اعتبارات ملی مبلغ یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال جهت فاز دو کمپ اختصاص یافته است و انتظار میرود فاز دو پروژه تا هفته گردشگری امسال به بهره برداری برسد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons