نوشته ها

همه نهادهای فرهنگی بال و پر یکدیگر هستند

ارسال شده توسط :

همه نهادهای فرهنگی بال و پر یکدیگر هستند

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ))

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: همه نهادها و سازمان‌های فرهنگی بال و پر یکدیگر هستند و با اینکه تقسیم کار شده، اما کار همه ‌شان به نوعی یکسان است.

به گزارش روابط عمومی اداره ‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، علی اکبر صفی پور در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌ دستی تبریز با اشاره به این که نهادها و سازمان‌ هایی که در حوزه فرهنگ و هنر کار می کنند خلاقیت، ظرافت و آفرینش دارند خاطرنشان کرد: تلاش همه ما حمایت همه جانبه از هنرمندان است.

وی در خصوص زمینه‌های مشترک فعالیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برخی زمینه‌های هنری به هر دو نهاد مربوط می شوند؛ مثلا در حوزه قالی، طراحان فرش جزو هنرمندان فرهنگ هم هستند.

صفی ‌پور اظهار امیدواری کرد با تعامل هرچه بیشتر این دو نهاد، گام‌های درخشانی در راستای توسعه صنایع دستی برداشته شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به جمله معروف «هنر نزد ایرانیان است و بس»، یادآور شد: برای معرفی و ارائه هنر ایران به تمام جهان باید تمام ارگان‌ های مربوطه دست به دست هم دهند و هنر ایرانی را به جایگاه واقعی خود برسانند.

صفی‌ پور با اشاره به کیفیت و تنوع آثار صنایع دستی نمایش داده شده در ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی تبریز، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های بسیار بالای صنایع دستی در اشتغال ‌زایی، به نمایش گذاشتن آثار تولیدی و نحوه کارشان در قالب چنین نمایشگاهی می‌تواند راه جدیدی پیش پای جوانان برای انتخاب مشاغل مناسب بگذارد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons