نوشته ها

همکاری بخش دولتی و خصوصی در اجرای طرح مبداء به مبداء افزایش یابد

ارسال شده توسط :

همکاری بخش دولتی و خصوصی در اجرای طرح مبداء به مبداء افزایش یابد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه اجرای طرح مبداء به مبداء می تواند موجب رشد و توسعه گردشگری مشهد شود گفت: برای اجرای هرچه بهتر این طرح باید همکاری های بخش دولتی و خصوصی افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت در جلسه بررسی اجرای طرح مبداء به مبداء که با حضور مسئولان تعدادی از دستگاه های دولتی و نیز مدیرانی از بخش خصوصی و اتحادیه های مختلف در هتل پارس مشهد برگزار شد افزود: به منظور اجرای هرچه بهتر این طرح، دبیرخانه طرح مبداء به مبداء نیز تشکیل شده است.

وی گفت: در اجرای طرح مبداء به مبداء ۹ استان کشور در اولویت هستند اما این طرح محدود به این ۹ استان نیست و می تواند تمامی استان های کشور را در برگیرد اما در مرحله اول استان هایی که دارای فرودگاه و پرواز مستقیم به مشهد هستند در اولویت قرار گرفته اند.

زارع صفت با بیان اینکه هم افزایی و سیاست واحد در کنار رقابت سالم و نیز جذب حداکثری می تواند به توسعه گردشگری در مشهد الرضا کمک کند افزود: سفره با برکتی به عنوان گردشگری مذهبی در مشهد پهن شده که همه می تواند به سهم خود ازاین سفره با برکت استفاده کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، با بیان اینکه استان خراسان رضوی در طول سال آمادگی کامل برای میزبانی از گردشگران وزائران را دارد افزود: این آمادگی در مناسبت هایی مانند نوروز افزایش می یابد.

وی هم چنین درادامه صحبت های خود به دیگر طرح های در دست اجرا برای توسعه و رونق گردشگری در مشهد خبر داد و افزود: یکی دیگر از این طرح ها، اجرای جشنواره زمستانی زیارت است که تمهیدات لازم و برنامه ریزی های مناسب برای اجرای این طرح نیز انجام شده است.

زارع صفت در ادامه صحبت های خود گفت: توسعه سفرهای گروهی یکی از اهدافی است که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی آن را پیگیری می کند و اجرای طرح مبداء به مبداء نیز یکی از ظرفیت های سفرهای گروهی است.

وی با بیان اینکه مهمترین منبع درآمدی مشهد اقتصاد گردشگری است خاطر نشان کرد: همه باید به رونق و توسعه گردشگری خصوصا گردشگری مذهبی در مشهد کمک کنیم و دراین میان نهادینه کردن برخی از فعالیت ها مانند ترویج فرهنگ میزبانی و تلاش برای افزایش میزان ماندگاری گردشگران و زائران می تواند به رونق گردشگری در این کلانشهر بیش از پیش کمک کند.

در این نشست هم چنین مدیر کل فرهنگی معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری خراسان رضوی، مدیر کل پایانه ها و حمل ونقل استان، مدیر کل فرودگاه های خراسان رضوی، رئیس اتحادیه هتلداران استان و مدیران، مسئولان و نمایندگانی از دستگاه ها و بخش های دولتی و خصوصی به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و برنامه ریزی های دستگاه های متبوع خود برای اجرای این طرح پرداختند.

 

 

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons