نوشته ها

همکاری و تعامل اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با ایرانیان خارج از کشور افزایش می یابد

ارسال شده توسط :

همکاری و تعامل اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با ایرانیان خارج از کشور افزایش می یابد

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان))

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان کامبیز مشتاق گوهری مدیر کل میراث فرهنگی استان با اعلام این خبر افزود:

ایرانیان مقیم خارج از کشور به عنوان منابع و سرمایه های انسانی ارزشمند تأثیر گذار و غیرقابل انکار مورد توجه خاص نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دارند. با عنایت به تأثیر گذاری و توانمندی های اقتصادی ، اجتماعی ، علمی و فرهنگی در کشورهای مقصد و علاقمندی بسیاری از ایشان به مشارکت ،سرمایه گذاری و معرفی چهره مثبت ایران در مجامع بین المللی با شناسایی و برقراری ارتباط با این عزیزان درخواست شد نسبت به معرفی واقعیت ها و پتانسیل های ایران علی الخصوص استان سیستان و بلوچستان همکاری نمایند.

دکتر مشتاق گوهری با اشاره به اینکه بانک اطلاعاتی سیستان و بلوچستانیهای خارج از کشور را باید با کمک دستگاهها و نهاد های متولی تکمیل نموده تا در قالب پور تالی قابل ارائه باشد اظهار داشت: امیدواریم با توجه به شرایط سیاست خارجی بوجود آمده ، بهبود بیشتر روابط با دنیا و معرفی توانمندیها و چهره واقعی استان از طریق دانشجویان و ایرانیان هم استانی خارج از کشور را روز بروز شاهد باشیم.

لینک ذیل بخشی از تلاش ایرانیان خارج از کشور در جهت معرفی استان سیستان و بلوچستان را نشان می دهد:

http://www.gonomad.com/18-destinations/5869-iran-the-southeast-corner-of-the-country

گفتنی است سایت gonomad به معرفی مقاصد گردشگری جهان میپردازد و از ایران تا کنون گزارش های محدودی منتشر شده و این گزارش تنها گزارشی است که استان سیستان و بلوچستان را به عنوان مقصد گردشگری معرفی کرده است. گردشگران خارجی بر اساس گزارش های این سایت مقصد سفر خویش را انتخاب می کنند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons