نوشته ها

هنرنمایی ۲۴ گروه موسیقی آیینی در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

ارسال شده توسط :

هنرنمایی ۲۴ گروه موسیقی آیینی در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

احمد گلچین دبیر جشنواره دهم گفت: ۲۴ گروه موسیقی آیینی در دهمین جشنواره فرهنگ اقوام به هنرنمایی می‌پردازند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی احمد گلچین مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ودبیر دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گفت: دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام در محل دائمی نمایشگاه‌ های بین‌المللی گلستان در حال برگزاری است و مردم استقبال بسیاری خاصه از بخش موسیقی آیینی دارند.

وی افزود: این شب ‌ها در جشنواره به اصطلاح جای سوزن انداختن نیست و مردم زیادی در سالن اجرای موسیقی حاضر می‌شوند تا هنرنمایی‌ های اقوام مختلف ایران زمین را از دست ندهند.

دبیر ستاد جشنواره با اشاره به این موضوع که استقبال مردم فوق‌العاده است خاطر نشان کرد: حدود ۲۰ گروه داخلی و خارجی در این جشنواره به اجرای موسیقی آیینی می‌پردازند.

احمد گلچین ادامه داد: گروه‌ های موسیقی و آیینی آوای موج از بوشهر، هالای از مرکزی، آبیدر و کوردوان از کردستان، زاگرسیان ایران ‌زمین از لرستان، رقص شمشیر آوای زاهدان از سیستان و بلوچستان، فلوکلوریک تلار از گیلان در این جشنواره حضور دارند.

وی افزود: همچنین آوای طبری از مازندران، موسیقی عشایر قشقایی از اصفهان، جایلان از خراسان شمالی، آیینی از آذربایجان شرقی، شقایق‌ های کالپوش از سمنان، هنرمندانی از هرمزگان، هنرمندان افغان از افغانستان، هنرمندان قزاق از قزاقستان هم در جشنواره دهم حاضر هستند.

دبیر دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوامدر پایان به حضور گروه‌ های موسیقی  گلستان هم اشاره کرد و گفت: گروه‌ های و نوشه، گروه کوبه‌ ای دیبا، هامون سیستانی، مهرگان، اهوراییان و ترکمن از گلستان در جشنواره دهم حضور فعال دارند.

 

گوشه ای از تصاویر گروه های موسیقی و آیینی :

رقص شمشیر آوای زاهدان(استان سیستان و بلوچستان)

گروه موسیقی ونوشه (غرب استان گلستان)

گروههای موسیقی و آیینی آبیدر و کورده وان (استان کردستان)

گروه آیینی (استان آذربایجان شرقی)

گروه هالای (استان مرکزی)

گروه آوای تبری (استان مازندران)

گروه آیینی جایلان (استان خراسان شمالی)

گروه آیینی شقایق های کالپوش (استان سمنان)

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons