نوشته ها

هیئت تجاری جمهوری چک از مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه بازدید کردند

ارسال شده توسط :

هیئت تجاری جمهوری چک از مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه بازدید کردند

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی ))

هیئت تجاری جمهوری چک که به منظور بررسی زمینه های همکاری صنعتی و معدنی به ‌مدت سه روز وارد استان خراسان جنوبی شده اند، روز گذشته از مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، در این سفر رئیس بخش خارجی اتاق بازرگانی چک، برخی مقامات سفارتخانه این کشور در تهران و برخی از مقامات وزارت خارجه و حدود ۱۸ شرکت صنعتی چک حضور دارند.

ظهر روز گذشته معاون وزیر امور خارجه جمهوری چک و هیئت همراه از موزه های مردم شناسی، باستان شناسی، مشاهیر و مفاخر استان و نمایشگاه لباس و منسوجات سنتی استان مستقر در باغ و عمارت جهانی اکبریه بازدید نمودند.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری چک در این بازدید گفت: سنت و تاریخ بین دو کشور فاصله نزدیکی با یکدیگر دارد و رابطه دیپلماتیک ایران و چک سابقه تاریخی و سنتی دارد.

گفتنی است: سایر اعضای هیئت تجاری جمهوری چک نیز عصر روز گذشته از مجموعه باغ و عمارت جهانی اکبریه و موزه های مستقر در این مجموعه بازدید نمودند.

لازم بذکر است: هیئت تجاری جمهوری چک در مدت سه روز اقامت خود در بیرجند و طبس با مسئولان استانی بازدید خواهند کرد و بررسی زمینه های همکاری صنعتی و معدنی جمهوری چک با خراسان جنوبی بویژه در بخش تجاری و سرمایه گذاری متقابل از مهمترین اهداف دعوت از این هیئت تجاری است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons