نوشته ها

واگذاری بناهای تاریخی استان سمنان به هنرمندان صنایع دستی

ارسال شده توسط :

واگذاری بناهای تاریخی استان سمنان به هنرمندان صنایع دستی

((میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان))

معاون صنایع ‌دستی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان از واگذاری بناهای تاریخی استان به هنرمندان صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «جعفر صفاخواه» اظهار داشت: بناهای تاریخی مرمت شده استان سمنان با شرایط ویژه و برای مدت زمان مشخص به عنوان کارگاه تولید، آموزشگاه و در برخی مکانها برای عرضه کالاهای تولیدی صنایع دستی واگذار می‌شوند.

وی هدف از این اقدام را حمایت از هنرمندان صنایع‌ دستی به خصوص هنرمندان جوان عنوان کرد و گفت: بسیاری از هنرمندان جوان به دلایل مختلف قادر به ایجاد و راه اندازی کارگاه نیستند و عده ای نیز تجربه فعالیت در کارگاه را ندارند.

صفاخواه افزود: این طرح، زمینه ‌ساز ایجاد شرایط لازم برای کسب تجربه کارگاه‌ داری هنرمندان جوان است و در تشویق هنرمندان به ادامه فعالیت هنری نقش موثری دارد.

وی از هنرمندان صنایع ‌دستی دعوت کرد در صورت نیاز به استفاده از این امکانات، به معاونت صنایع دستی اداره کل مراجعه و پس از طی مراحل اداری و قانونی نسبت به ارائه درخواست کتبی اقدام کنند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: کارشناسان اداره کل پس از بررسی در خواست‌ها، در کمترین زمان ممکن از واجدین شرایط برای انجام اقدامات قانونی تحویل ابنیه تاریخی دعوت می‌کنند.

 

 

 

 

 

محمدتقی اعرابی

مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی، اجتماعی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons