نوشته ها

ورود قطار گردشگری اروپایی به تبریز

ارسال شده توسط :

ورود قطار گردشگری اروپایی به تبریز

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ورود یک قطار گردشگری اروپایی به تبریز خبر داد. به گزارش روابط عمومی این اداره کل فرزین حق پرست گفت: شب گذشته یک قطار گردشگری اروپایی مستشکل از ۴۴ نفر مسافر از راه آهن تبریز وارد شهرمان شدند و در هتل پارس تبریز اقامت یافتند.

حق پرست ادامه داد: این قطار که دیشب وارد شهرمان شد مسافرانی از کشورهای سوئیس ، آلمان ، برزیل و دانمارک در این جمع وجود دارد و مدیریت این قطار توسط یک شرکت گردشگری اروپایی در سوئیس انجام می شود.

وی با اشاره به برنامه یک روزه آن ها، خاطر نشان کرد: این گردشگران از اماکن تاریخی تبریز از جمله پارک تاریخی ائل گلی ، موزه آذربایجان ، مسجد کبود ، بازار تاریخی تبریز و موزه قاجار دیدن می کنند و بعد از ظهر روز یکشنبه تبریز را ترک خواهند کرد.

وی حضور این گردشگران در تبریز را راهی برای مطرح کردن این شهر در سطح جهانی دانسته و خاطر نشان کرد: هر یک از این گردشگران یک سفیر فرهنگی هستند و هریک از آن ها با نگاه متفاوت خود می توانند این شهر را در سطح جهانی معرفی و مطرح کنند.

وی همچنین گفت: یکی از مزایای دیگر ورود قطارهای گردشگری به شهر تبریز این است که می تواند پتانسیل های تبریز را برای جذب سرمایه گذاران افزایش دهد.

حق پرست ، یاد آور شد: ورورد دو قطار گردشگری در طول یک سال گذشته به تبریز و عدم بازدید آن ها از اماکن تاریخی و زیبایی های شهر تبریز انتقادهایی را در پی داشت ولی خوشبختانه با ورود این قطار و همچنین اقامت مسافران در هتل راه را برای ورود تورهای گردشگری دیگر هموار می کند.

وی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی را آماده تعامل با نهادهای و سازمان های دولتی و خصوصی عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که با همکاری های مشترک زمینه های جذب گردشگری و سرمایه گذاری در این بخش افزایش یابد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons