نوشته ها

وزیر بهداشت گلستان مقصد خوبی برای گردشگری سلامت است

ارسال شده توسط :

وزیر بهداشت گلستان مقصد خوبی برای گردشگری سلامت است

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از گردشگری سلامت به عنوان نکته مهمی در توسعه خدمات این بخش یاد کرد و گفت: گلستان به دلیل شرایط جغرافیایی و جوی مساعد، همسایگی با کشورهای آسیای میانه و وجود نیروهای باهوش مقصد خوبی برای توسعه گردشگری سلامت است.

به گزارش ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در برنامه زنده تلویزیونی مجله پزشکی سیمای مرکز گلستان، اظهار داشت: مستعد بودن شرایط آب و هوایی استان گلستان برای مداوای برخی از بیماری ها می تواند مقصد سرمایه گذاران بسیاری در این بخش باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه سلامت برنامه های خوبی برای گرگان و گلستان پیش بینی شده است، اضافه کرد: بعد از توافق های بین المللی، استان گلستان جایگاه خوبی برای ورود سرمایه گذاران در حوزه سلامت و رونق اقتصادی کشور به دلیل همسایگی با کشورهای آسیای میانه و موقعیت جغرافیایی خواهد بود.

قاضی زاده هاشمی همچنین با اشاره به برخی تنگناها در بخش بهداشت و درمان کشور، میزان رضایت مردم گلستان را از خدمات درمانی این وزارتخانه بیش از ۸۰ درصد اعلام کرد.

وی گفت: این درحالی است که رضایت از دستگاه سلامت همیشه در رده ۳۰ به بعد بوده و این مساله افتخار کمی برای مجموعه گلستان نیست و نشانه لطف خدا و صرف انرژی مضاعف از سوی مردم و دولت بوده است.

وزیر بهداشت همچنین با یادآوری اینکه گلستان در برخی از بخش های بهداشتی و درمانی از جمله راه اندازی کلینیک های ویژه و دسترسی مردم به خدمات جلوتر از متوسط کشوری و استان های دیگر است، از کاهش ۶ درصدی هزینه بیمه های شهری و ۳ درصدی روستایی، رسیدگی به بیمارستان ها، بهره مندی کامل شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان از پزشک متخصص، وجود تعداد قابل توجهی متخصص در استان و افزایش ۵۰ درصدی تخت ها در بخش درمان به عنوان بخشی از اقدامات انجام شده در استان گلستان نام برد.

وزیر بهداشت و درمان به حضور نیروهای جوان و با انگیزه در حوزه بهداشت و درمان استان گلستان اشاره کرد و گفت: همدلی میان مسئولان رمز موفقیت آنان بوده که توانسته اند اقدامات با ارزشی را در استان به ثمر برسانند.

قاضی زاده هاشمی افزود: قدرشناسی مردم از خدمات بهداشت و درمان، مسئولان را تشویق می کند که خدمات این بخش را به صد درصد برسانند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین بخش بهداشت و درمان را جدای از بخش های صنعت، راه و کشاورزی دانست و گفت: ورود پزشکان فوق تخصص در این بخش نیازمند ۴۰ سال زحمت است و جدای از کمیت کار، کیفیت خدمات در این بخش بسیار مهم است.

قاضی زاده هاشمی همچنین تمام این ثمرات را نتیجه انتخاب مردم در ۲۴ خرداد ماه بیان کرد و گفت: طرح سلامت از طرح های دکتر روحانی بوده که از حمایت های ویژه رهبری، رئیس جمهوری، تائیدات الهی و مجلس شورای اسلامی بهره مند است و در غیر این صورت وزارت بهداشت و درمان کاری را نمی توانست به پیش ببرد.

وی به پروژه های بهره برداری شده در سفر به استان گلستان نیز اشاره کرد و اظهارداشت: افتتاح سومین بیمارستان بزرگ استان در کلاله با حدود ۲۰۰ تخت، افتتاح بیمارستان ۱۵۵ تختخوابی مدرن مینودشت، بهره برداری از مرکز قلب و عروق سلیم و مرکز تحقیقات و تخت های ICU بیمارستان صیاد شیرازی گرگان، مجموعه دندانپزشکی و مجتمع عالی سلامت گنبدکاووس و بهره برداری از تعداد قابل توجهی تخت های ICU و CCU در آق قلا از جمله پروژه های به بهره برداری رسیده در این سفر است.

وزیر بهداشت، این اقدامات را حاصل زحمات خیرین، دانشگاه علوم پزشکی، ستاد اجرایی فرمان امام راحل و وزارت راه و شهرسازی دانست.

قاضی زاده هاشمی از آماده شدن بیمارستان بندرگز برای بهره برداری نیز خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با همت پیمانکار مربوطه ظرف یک ماه آینده این بیمارستان افتتاح شود.

وی از توسعه تخت های بیمارستانی در کردکوی، گالیکش، آق قلا و گنبدکاووس برای دسترسی بهتر مردم به پزشک متخصص و فوق تخصص و راه اندازی خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت به عنوان بخشی دیگر از اقدامات این وزارتخانه در استان نام برد.

دکتر قاضی زاده هاشمی با قدردانی از زحمات استاندار و دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گفت: تمام این خدمات برای مردم بزرگوار استان کم است و امیدواریم که با دعای مردم، دولت تدبیر و امید به اهداف خود دست یابد.

وزیر بهداشت اضافه کرد: از مجلس دهم نیز انتظار است که گشایشی در حوزه بهداشت و درمان داشته باشد زیرا که شرایط کنونی کشور استثنایی است و به تاکید رهبر معظم انقلاب نیاز به همدلی و اتحاد برای بهره برداری از پروژه های این بخش داریم.

قاضی زاده هاشمی گفت: رهبر معظم انقلاب در نامگذاری امسال بر تقویت بنیه کشور با نیروهای داخلی و استفاده از علم و تجربه جهانی تاکید داشته و همدلی را خمیرمایه پیشرفت کشور دانسته اند که امید است با استفاده از این فرصت، طرح های زیرساختی بیشتری را برای تمام استان ها از جمله گلستان به اجرا درآوریم.

وی در ادامه با اشاره به طرح های اجرا شده در مناطق محروم استان از جمله مراوه تپه در منتهی الیه شرق گلستان گفت: تمام مراکز بهداشتی این شهرستان نوسازی و تجهیز شده و دارای پزشک هستند و همچنین یک مرکز درمان بستر در این شهرستان ساخته و تجهیز شده است.

همچنین از خبرهای خوش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مردم شهرستان محروم مراوه تپه، ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی با بهترین تجهیزات توسط بنیاد مستضعفان کشور بود و وی اظهار امیدواری کرد که با توجه به قول مساعد دکتر سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور این بیمارستان ظرف یکسال به نتیجه برسد.

دکتر قاضی زاده، اجرای کامل برنامه های سال ۹۵ را منوط به شرایط سیاسی کشور دانست و گفت: با آرامش و تدبیر و حرکت در جهت منویات رهبر معظم انقلاب، وضعیت کشور نه تنها در حوزه سلامت و حلقه های آن، بلکه از نظر اقتصادی نیز بخوبی پیش می رود.

وی، حمایت از بیماران صعب العلاج، درمان ناباروری و ارتقای خدمات دندانپزشکی را از بخش های مهم و مورد توجه این وزارتخانه در سال ۹۵ بیان کرد و گفت: در صورت حمایت بیمه ها، برای ارائه خدمات با کیفیت و نظارت بیشتر و جدی تر بر تغذیه مردم و ساخت بیمارستان های جدید تمام تلاش خود را بکار می گیریم.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هدف اولیه دولت را، ارتقای خدمات دولتی دانست و گفت: امکانات دولت در این بخش کافی نیست و با استفاده از فضای ایجاد شده برای سرمایه گذاران سعی در ارتقای این خدمات داریم.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه از وجود خیرین هم دراین بخش غافل نیستیم، گفت: گسترش فرهنگ وقف به توسعه خدمات بخش بهداشت و درمان و سلامت کشور کمک خواهد کرد.

وزیر بهداشت همچنین یادآورشد: هم اینک ۳۰ درصد از ظرفیت این وزارتخانه برای نیروهای بومی اختصاص دارد تا جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را در این بخش داشته باشیم.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به منظور شرکت در مراسم افتتاح پروژه های بخش سلامت گلستان روز شنبه به این استان سفر کرد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons