نوشته ها

وعده ۱۵ ساله در دولت تدبیر و امید محقق شد

ارسال شده توسط :

وعده ۱۵ ساله در دولت تدبیر و امید محقق شد

((اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری))

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان مجتبی میرحسینی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان از تشکیل کارگاه تخصصی بین المللی «آمار و حساب های اقماری گردشگری» با حضور اساتید و مشاوران سازمان جهانی گردشگری(UNWTO)خبر داد و در این خصوص گفت: حساب های اقماری گردشگری موضوع بسیار مهم و در واقع مطالبه گردشگری هر کشور است تا بتواند با اتکا به این حساب ها و جمع بندی آنها، برنامه ریزی های لازم برای حوزه گردشگری را انجام دهند.

میرحسینی یادآور شد: این کارگاه آموزشی که از سال ۲۰۰۰ میلادی قرار بود برگزار شود در دولت تدبیر و امید و با رویکرد اجرایی و تعامل سازنده بین دستگاههای اقتصادی ، آماری و امنیتی برپا شده است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۰ طی کنفرانس اوتاوا، وضعیت این حساب‌ها وارد گردشگری شد و در برخی کشورها به صورت نهادینه درآمد، وقتی به جزئیات این حساب ها دقت کنیم می بینیم علاوه بر داشتن تخصص های لازم در انجام این فرایند پیچیده ،پیش نیاز اجرای این نظام، هماهنگی بین دستگاهها می باشد.

میرحسینی اضافه کرد: حساب های اقماری گردشگری (TSA)، اقتصاد گردشگری درون مرزی و برون مرزی و به طور کلی گردش مالی ایجاد شده توسط گردشگران داخلی و خارجی با توجه به تعاریف سازمان جهانی جهانگردی می باشدخروجی این حساب ها به شاخص های کلی اقتصاد گردشگری مربوط می شود. معاون گردشگری افزود: عرضه و تقاضا در این حوزه و بررسی سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی(GDP) با اتکا به این آمار برنامه ریزی می شود.

میرحسینی در پایان تصریح کرد: برای اجرای نظام آمارو حساب های اقماری ،نیازمند هماهنگی قوی بین دستگاهها متولی امر در سطح ملی و استانی با محوریت سازمان میراث فرهنگی می باشیم.

 

گفتنی است در مراسم اختتامیه این کارگاه سه روزه معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی به ۱۵ نفر از شرکت کنندگان، به صورت نمادین گواهینامه پایان دوره اعطاء نمودند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons