نوشته ها

پرواز دبی- ساری بهترین فرصت برای بازاریابی در کشورهای حوزه خلیج فارس

ارسال شده توسط :

پرواز دبی- ساری بهترین فرصت برای بازاریابی در کشورهای حوزه خلیج فارس

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران پیش از ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه معاونین گردشگری و سرمایه گذاری این اداره کل گفت: نگاه در گردشگری کاملا با انچه که در گذشته به صورت تئوری تبیین می شد تغییر کرده است و به سمت عملیاتی شدن پیش می رود.

دکتر دلاور بزرگ نیا افزود: جایگاه مازندران در گردشگری کشور و آمار گردشگر ورودی به استان باعث شده که همه بپذیرند که مازندران با گردشگری می تواند از وابستگی به اقتصاد نفت فاصله بگیرد.

وی گفت: گردشگری در کشور موضوع جدی دولت است و در مازندران نیز به عنوان محوریت توسعه استان  اعلام شد و در پهنه بندی مطالعات آمایش سرزمینی استان نیز به عنوان یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی استان مد نظر قرار گرفته که نشان دهنده این مسئله است.

وی از تمرکز استان برای استفاده از ظرفیت ها استان در گردشگری سلامت، دریایی، توریسم ورزشی، طبیعت گردی و بوم گردی خبر داد و گفت: تلاش بر این است که در این مسیر به خدمات قابل قبولی برسیم و بعد از آن به دیگر بخش های گردشگری که ظرفیت آن در استان وجود دارد بپرازیم.

مدیر کل گردشگری مازندران از پرواز مستقیم دبی – ساری را بهترین فرصت برای شناخت  و فعالیت در کشورهای حوزه خلیج فارس به عنوان بازار هدف اول یاد کرد و  گفت: بخش خصوصی استان بی انگیزه است با وجود 192 دفتر خدمات مسافرتی و جهنگردی در مازندران تنها قریب به 10 دفتر توریستی در استان در زمینه تورهای ورودی فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه ایران کشور رویدادهای جدید است که به سرعت شکل می گیرد افزود: گردشگری موضوع نوعی نیست اما به شدت روند توسعه را طی خواهد کرد و اگر نتوانیم بر این حوزه مسلط شویم با سلایق و خواسته های مردم فاصله زیادی پیدا خواهیم کرد.

بزرگ نیا گفت: ادبیات استان با گردشگری کاملا آشنایی دارد سازمان های چون منابع طبیعی ،آب منطقه ای و راه با این نگاه به فعالیت های اجرایی و تحقیقاتی حوزه خود توجه دارند و حتی نگاه بخش انتظامی و امنیتی به گردشگری به عنوان بهترین فرصت برای نزدیک تر شدن به مردم و سرمایه گذاری و رونق اقتصدی منطقه نگاه می کنند.

وی با بیان اینکه تمامی داشته ها چون میراث فرهنگی و صنایع دستی باید با گردشگری گره بخورد و به عنوان شناسنامه گردشگری معرفی گردد تصریح کرد: می توان از فرصت سفر برای انتقال فرهنگ و داشته های خود استفاده کرد و ادبیات مازندران یعنی تنها جنگل و دریا را از اذهان مردم پاک کرد.

شایان دکر است در پایان این جلسه مهران حسنی مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از سمت خود تودیع و به عنوان معاون گردشگری مازندران منصوب شد.

همچنین حسین باقری نیز از معاونت گردشگری اداره کل مذکور تودیع و به عنوان معاون سرمایه گذاری این اداره کل معرفی شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons