نوشته ها

پرونده ثبت معنوی آیین پخت آش سبزی شیراز آماده شد

ارسال شده توسط :

پرونده ثبت معنوی آیین پخت آش سبزی شیراز آماده شد

((مدیر کل میراث فرهنگی فارس خبر داد))

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری فارس از آماده شدن پرونده ثبت معنوی  پخت آش سبزی شیراز جهت ثبت این آیین در فهرست آثار معنوی کشور خبر داد. دکتر مصیب امیری گفت :پخت آش نذری همه ساله در شهر شیراز در روزهای تاسوعا، عاشورا، اربعین و 28 صفر انجام می گیرد. اما بزرگ ترین پخت آش نذری در 28 صفر انجام می گیرد که سال گذشته 72 تن بوده و امسال قرار است 80 تن پخته شود. امیری افزود :گرچه گاهی مرور ایام باعث می شود برخی از مراسم و آیین ها کم رنگ شود یا به فراموشی سپرده شود اما مراسم های مذهبی که گاهی مهارت هایی نیز با خود داشته باشد هر روز جذاب تر و نمود عینی آن بیشتر می شود که حفظ این آیین ها باعث انسجام فرهنگی مسلمانان شده و وفاق اجتماعی را ترویج می کند و کمک شایانی در اشاعه فرهنگ مذهبی و فن آوری های بومی(در حوزه خوراک) می نماید. مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری فارس  خاطر نشان کرد آش سبزی یکی از آش های سنتی و بسیار قدیمی در شیراز است که اغلب به عنوان نذری مورد استفاده قرار می گیرد و از همین رو ثبت آن به عنوان یک میراث معنوی در ماندگاری و حفظ این سنت قدیمی موثر خواهد بود. وی در ادامه در خصوص ویژگی های  پخت  این آش گفت : سنگین ترین آش شیراز در محل پارک خلد برین پخته می شود و از ارزش های منحصر به فرد این نذری آن است که سالیانه در حدود 80 تن در روز 28 صفر پخت می گردد  به شکلی که تا به حال در هیچ کجا آنقدر آش به این مقدار پخته نشده است و در نوع خود بی نظیر است.

در ادامه این گفتگو مژگان ثابت قدم مسئول حوزه مردم شناسی و کارشناس ثبت آیین های معنوی این اداره کل در خصوص ویژگی های آش سبزی سنتی شیراز گفت :این آش با روغن فراوان، فلفل سیاه، آب لیمو تازه و نان سنگک سرو می شود. بهترین گوشت، گوشت گردن یا سر دست است. برای این که این آش کش دار شود باید آن را به هم زد و خوشمزه شدن آن در به هم زدن مداوم آن است. به قول شیرازی ها آش سبزی بوو دار Bovo دار باشد یعنی گوشت آن زیاد باشد. گوشت گوسفند با استخوان، را همراه با مقداری پیاز و زردچوبه روی اجاق قرار می دهند. مقداری عدس، لوبیا را نیز پخته کنار می گذارند. سپس سبزی که شامل تره(گندنا) گشنیز ـ جعفری را شسته خرد کرده با حبوبات مخلوط می کنند تا آرام آرام با هم بپزد. سپس گوشت را به مدت زیاد می کوبند و له شده آن را  داخل حبوبات و سبزی می ریزند. این مخلوط مدتی روی اجاق می ماند تا همه مواد با هم مخلوط شده و جا بیفتد. سپس پیاز داغ فراوان به آن می افزایند. اگر این آش به عنوان نذری در ماه محرم پخته شود زنان هنگام پاک کردن و خرد کردن سبزی و شستن حبوبات مداوم صلوات می فرستند و دعای توسل و زیارت عاشورا را زمزمه می کنند و گاهی کنار دیگ آش شمع روشن می کنند. مردان نیز آش را تا صبح به هم می زنند و حاجتشان را می خواهند و نذر می کنند تا در صورت برآورده شدن نذرشان سال آینده، مقدار مواد را برای تهیه آش افزایش می دهند. هنگام کشیدن آش در ظرف مدام  حسین حسین و یا اباالفضل را صدا می زنند و هنگامی که آش به آخر رسید صلوات ختم می کنند. هنگام شستن دیگ و مواد اضافه را در کنار می گذارند تا با زباله های دیگر قاطی نشود چرا که آن را دعا خوانده می دانند. برخی معتقدند اگر یک قاشق از آش نذری امام حسین خورده  شود تا سال آینده مریض نمی شوند و بیمه امام حسین می شوند.

آش سبزی صبح ها در پزندگی های شیراز پخت می شود. مردم صبح های زمستان برای خرید آش در صف می ایستند و آن را کیلویی 3000 تومان می خرند. برای شیرازی ها هیچ صبحانه ای خوشمزه تر از آش سبزی نیست. وی به کاربرد کلمه آش در ضرب المثل های شیرازی نیز اشاره کرد و گفت : برخی از این ضرب المثل ها زبانزد خاص و عام است که به شرح ذیل می باشند:”هر جا آشه کچلک فراشه “،”هر چقدر پول بدی آش می خوری”،آش نخورده و دهن سوخته”،”آنان که به فکر نان و آشند پالان خروس می تراشند”،”آش با جاش”

محمد کاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons