نوشته ها

پرونده جهانی بیابان لوت تا پایان امشب مورد بررسی قرار می گیرد

ارسال شده توسط :

پرونده جهانی بیابان لوت تا پایان امشب مورد بررسی قرار می گیرد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کل کشور))

چهلمین نشست کمیته میراث فرهنگی یونسکو امروز ۲۷ تیرماه با بررسی تعدادی محدودی از پرونده های ثبت که  دقایقی پیش در محل همایش های شهر  استانبول آغاز شد به کار خود پایان خواهد داد. این نشست  روز گذشته  به دلیل کودتای سیاسی و شرایط ناآرام تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده بود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛«محمدحسن طالبیان»، معاون میراث فرهنگی کشور که هم اکنون با هیات همراه  برای حضور در نشست کمیته میراث جهانی یونسکو در استانبول به سر می برند در رابطه با نشست امروز اعضای یونسکو گفت: تلاش بر این است تا تعداد محدودی از پرونده های ثبت که قراربود طی روز گذشته و امروز ۲۷ تیرماه بررسی شود تا پایان امشب در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: امید واریم که پرونده بیابان لوت تا پایان امشب در این نشست مطرح شود.

به گفته طالبیان به دلیل شرایط خاص این کشور در روز های اخیر قرار است دیگر پرونده هایی که قرار بود تا ۲۰ جولای(۳۰ تیر) در چهلمین نشست کمیته میراث فرهنگی در استانبول بررسی شود در ماه اکتبر در پاریس مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

بر اساس  اطلاعیه قرار گرفته بر روی سایت کمیته میراث جهانی چهلمین نشست این کمیته  سه روز زودتر از موعد مقرر یعنی امشب برابر با ۱۷ جولای به کار خود پایان خواهد داد.

چهلمین نشست میراث جهانی یونسکو درحالی از ۲۰ تیرماه در استانبول برگزار شده است که عصر روز گذشته (جمعه) پرونده‌ی‌ «۱۱ قنات ایرانی»، به عنوان یکی از پرونده های مهم و پیچیده ایران در یونسکو با حمایت و پشتیبانی تمامی کشورهای عضو در فهرست آثار جهانی قرار گرفت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons