نوشته ها

پروژه فرهنگی، آموزشی “هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنیم” در مشهد برگزار شد

ارسال شده توسط :

پروژه فرهنگی، آموزشی “هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنیم” در مشهد برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

پروژه فرهنگی آموزشی “هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنیم” به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این جلسه آموزشی که با حضور کارشناسان و صاحب نظران حوزه ترافیک، پزشکان، کارشناسان راهنمایی و رانندگی و … در هتل همای شماره دو مشهد برگزار شد مهمترین موضوعات مرتبط با کاهش سوانح ترافیکی بررسی گردید.

در این کارگاه آموزشی، حسین قلی‌ زاده، مدیر امور بین‌ الملل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، با ارائه توضیحاتی درمورد طرح‌ های این کانون گفت: طی همکاری‌ های جامع کانون با فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) و برنامه‌های این فدراسیون و زیر مجموعه‌های منطقه‌ای آن که کشور ایران نیز زیر مجموعه منطقه یک آن به شمار می‌آید، دو پروژه بین‌المللی اجرا شد که این دو پروژه شامل طرح افزایش ایمنی “هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنید” و “دیده شدن کودکان” در سطح جاده است.

قلی زاده افزود: با اشاره به اینکه خواب آلودگی علت درصد بالایی از سوانح و حوادث رانندگی در ایران است گفت: باید به راهکارهایی در خصوص کاهش سوانح رانندگی دست یابیم.

قلی زاده اضافه کرد: این پروژه، در راستای تحقق اهداف سازمان ملل متحد، برای اجرای برنامه دهه تلاش برای ایمنی راه‌ ها و کاهش حوادث ناشی از سوانح جاده‌ای و بنا بر ابلاغ فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، طراحی ‌شده است.

وی افزود: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی عضو نهادهای بین المللی از جمله فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی است اضافه کرد: این نهادهای بین المللی از ما خواسته اند تا راهکارهایی برای کاهش سوانح ترافیکی ارائه دهیم.

وی از طرح دیگری در خصوص تلاش برای ارتقای ایمنی راهها خبر داد و گفت: طرح “دیده شدن کودکان” نیز از دیگر پیشنهادهای کانون است که سال تحصیلی آینده در استان‌های شمالی به منظور کاهش تلفات دانش آموزان و کودکان اجرا خواهد شد.

همچنین در این کارگاه آموزشی دکتر علیرضا اسماعیلی، استاد دانشگاه و مدیر اجرایی این پروژه نیز گفت: همه باید بدانیم که امروزه حوادث رانندگی ضرر های جبران ناپذیری را به دنبال دارد از این رو همه باید کمک کنیم تا فرهنگ ترافیکی اصلاح و حوادث تا حد بسیار زیادی کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح سه محور اصلی با عناوین رفتارهای ترافیکی، قوانین راهنمایی و رانندگی و اختلالات خواب مورد برسی قرار خواهد گرفت افزود: در اجرای این کارگاه آموزشی از فعالان، متخصصان و صاحب نظران به نام استفاده شده است.

وی با ارائه جزئیات بیشتر درباره پروژه یاد شده، ادامه داد: این طرح در حدود ۴۰ هزار راننده را پوشش می‌دهد که در فاز اول، آموزش رانندگان اتوبوسهای بین شهری مسیر تهران- مشهد را در برنامه کاری خود دارد.

اسماعیلی افزود: در این مرحله، رانندگان پس از طی دوره‌های آموزشی کانون و دریافت گواهینامه معتبر، مجاز به رانندگی در جاده خواهند بود و بر اساس هماهنگی های صورت گرفته با راهداری در صدد هستیم تا از رانندگی افرادی که این گواهینامه را دریافت نکرده اند جلوگیری شود چراکه یک راننده اتوبوس مسئول جان ده ها مسافر در جاده است.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons