نوشته ها

پروژه های میراث فرهنگی فارس از حالت رکود خارج شد

ارسال شده توسط :

پروژه های میراث فرهنگی فارس از حالت رکود خارج شد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

معاون امور مجلس ، حقوقی و استانهای سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت : فارس به حق پایتخت فرهنگی کشور است چرا که شخصیت های بزرگ تاریخی که شناسامه تمدن بزرگ ایران به شمار می روند در این استان هستند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس دکتر اسدالله درویش امیری در بازدید از پروژه های عمرانی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری فارس با بیان اینکه انتظار دارم همه پروژه های در دست احداث با معماری فرهنگی و اصیل بومی ساخته شود افزود: خوشبختانه امسال با پی گیری آقای دکتر امیری مدیرکل میراث فرهنگی فارس تمامی پروژهای این اداره کل از حالت رکود خارج شدند و امیدواریم با استفاده از توان تخصصی کارشناسان ساخت این پروژه ها هرچه سریعتر به پایان برسد . درویش امیری گفت : با توجه به اهمیت پروژه های عمرانی میراث فرهنگی فارس که همگی درکنار آثار تاریخی و جهانی این استان قرار دارند جا دارد که مدیریت ارشداستان جناب آقای افشانی استاندار فرهیخته فارس از این پروژه ها هرچه سریعتر دیدن نمایند.

وی افزود: در ۲مرحله از جناب آقای افشانی استدار فارس تقاضا کردم که روزی را به بازدید از پروژه های عمرانی اداره کل میراث فرهنگی فارس اختصاص دهند که با موافقیت ایشان همراه شده است .

معاون امور مجلس ، حقو.قی و استانهای سازمان میراث فرهنگی کشور همچنین گفت : با توجه به اینکه استاندار فارس خود معمار و یک صاحب نظر در حوزه عمرانی و اجرایی هستند می طلبد از نقطه نظرات ایشان درجهت ارتقاء سطح کیفی پروژه ها نهایت بهره را برد.

وی خواستار حمایت های استانداری فارس در این عرصه نیز شدو با مثبت ارزیابی کرد فعالیت ها و روند ساخت پروژه ای عمرانی این استان گفت : مرکز فرهنگی سعدی شناسی باغ موزه مشاهیر و موزه منطقه ای فارس همچنین موزه پاسارگاد از جمله پروژه های عمرانی مهم در استان فارس به شمار می روند که در حال حاضر این پروژه ها با پیشرفت فیزیکی متناسب همراه شده است .

درویش امیری دربخش دیگری از سخنانش به ساختمان مرکزی اداره کل میراث فرهنگی فارس استان کردو گفت : متاسفانه این ساختمان در شأن و جایگاه میراث فرهنگی و کارشناسان و کارکناش نیست و اگر می گویم شیراز پایتخت فرهنگی کشور است باید ساختمان اداره کل آن نیز درجایگاه مناسب در شان این نام باشد .

وی گفت : امید است با برنامه ریزی مناسب کوتاه و میان مدت بتوانیم مشکلات این اداره کل راحل نماییم و دراز مدت نیز یک ساختمان با موارید متناسب با اماکن تاریخی و فرهنگی فارس به این اداره کل درنظر بگیریم .

درویش امیری درادامه از قول مساعد استاندار فارس در خصوص رفع مشکلات موجود در این اداره کل خبر داد وتأکید کرد: استاندار فارس با وجود اینکه فردی با تجربه فرهنگی است و از نظر تفکر سیاسی همراه و مدافع سیاست های کلان دولت است و همواره ماایشان را یک چهره کاملاً فرهنگی می شناسیم انتظار داریم که روند ساخت پروژه های فرهنگی و عمرانی در در دوره خدمت ایشان سرعت بگیرد و تکمیل شود.

گفتنی است روز گذشته دکتر اسدالله درویش امیری معاون امور استانها ، حقوقی و مجلس سازمان میرای فرهنگی کشوربه همراه محسن دلبری مدیرکل امور استانها ، شکوهی مدیرکل امور مجلس سازمان میراث فرهنگی کشور همچنین حسین زارع صفت مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از پروژه های عمرانی و درحال ساخت اداره کل میراث فرهنگی فارس همچنین جاذبه های تاریخی و فرهنگی این استان دیدن کردند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons