نوشته ها

پلیس باید یک سفر بی دردسر برای گردشگر تضمین کند

ارسال شده توسط :

پلیس باید یک سفر بی دردسر برای گردشگر تضمین کند

استاد دانشگاه مازندران گفت: پلیس به عنوان فردی که امنیت را برعهده دارد باید یک سفر بی دردسر را برای گردشگران تضمین کند

دکتر محمد صادق صالحی در کارگاه آموزشی دوره آموزشی نیروی انتظامی که در راستای طرح آموزش سراسری توانمد سازی نیروی انسانی در گردشگری در سالن همایش های نیروی انتظامی برگزار شد با بیان اینکه خلا های موجود در بخش گردشگری باید بر طرف شود تا در این بخش رونق پیدا کنیم گفت: پلیس باید به عنوان فردی که تامین امنیت را بر عهده دارد یک سفر بی دردسر را تضمین کند چرا که تمام تلاش ها در بخش گردشگری بدون تلاش پلیس هیچ است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه بخشی از مشکلات ما در بحث گردشگری از دریاها است اظهار داشت: آموزش هایی که در حال حاضر به آژانس ها داده می شود در این بخش دچار کاستی می باشد .

صالحی با بیان اینکه نیروی پلیس قبل از ورود گردشگر باید کنترل های لازم خود را انجام دهد تا اگر آژانس خدمات مسافرتی دارای مشکل بود فعالیت نکند افزود: در برخی کشورها نظیر نپال مکان هایی تعیین شد تا آموزش های لازم به گردشگر صورت پذیردو به گردشگران توصیه می شود برای حمل و نقل از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

وی با تاکید بر آنکه موارد مطرح شده توسط آن ها میتواند برای گردشگری ما هم موثر باشد خاطر نشان کرد: باید به گردشگران آموزش دهیم از آژانس های مجاز استفاده کنند، با دست فروش ها به هیچ وجه باب آشنایی را باز نکنند و در هنگام حوادث بلافاصله به پلیس مراجعه کنند.

ریس موسسه جلب سیاحان کشور و دیگر مدرس این کارگاه آموزشی با بیان اینکه ما باید برای گردشگران سوگند نامه بنویسیم اظهار داشت: آموزش و پرورش باید به دانش آموزان، آموزش های لازم را بدهد چرا که مهم ترین مسئله در جهانگردی تبدیل زباله است.

دکتر جلال نصیریان با اشاره به آنکه صنعت گردشگری در حال حاضر صنعت نخست جهان است و گذر زمان بر پیشرفت آن اثر گذار بود گفت: بر اساس آمار در طول یک سال ۱ و نیم میلیارد نفر به سفر می روند و یک و نیم تیلیارد دلار هزینه می کنند.

وی با بیان اینکه بخش های مرتبط با صنعت گردشگری در استانداردهای بین المللی شامل ۵ گروه است خاطر نشان کرد: دسته بندی این گروه ها به صورت حمل و نقل و ترابری، اقامتگاه و مکان های پذیرایی، سفر سازان، جاذبه های طبیعی و غیر طبیعی و مدیریت و بازاریابی متعدد است.

وی با بیان اینکه جاذبه ها به دو بخش طبیعی و غیر طبیعی تقسیم بندی می شوند اظهار داشت: متاسفانه امروزه در مواردی نظیر ساختن هتل ۵ ستاره در جزیره آشورده بشر در جاذبه های طبیعی اختلال ایجاد کرده است.

دکتر نصریان با اشاره به آنکه در تقسیم بندی جاذبه های طبیعی هم دو گروه وجود دارد اذعان کرد: جاذبه های طبیعی به دو نوع ملموس و غیر ملموس تقسیم می شوند که ۲۷ اثر ایرانی در یونسکو ثبت شده است.

مدرس این کارگاه آموزشی با بیان اینکه از نظر طبیعی یک میلیون و دویست اثر تاثیر گذار داریم افزود: در حالی که جایگاه ما بر اساس توانمندی ها بین یک تا ده است در حال حاضر در رتبه ۴۸ قرار داریم.

وی با بیان اینکه نیروهای مرتبط در بخش گردشگری باید در نوع برخورد خود دقت کامل به عمل آورند اظهار داشت : اولین و آخرین برخورد بیشترین تاثیر را در جامعه مهمان دارد.

دکتر نصریان با بیان این مطلب که دولت ها باید بازاریابی در بخش گردشگری را مورد توجه قرار دهند خاطر نشان کرد: انسان ها وقتی کار میکنند طول ذهنشان کوتاه می شود از این رو به سفر می روند.

وی افزود: علاوه بر توریسم اجتماعی، فرهنگی و سایر توریسم ها دولت ها موظفند تا امکانات لازم سفر سالمندان را هم فراهم آورند.

وی با بیان اینکه سال گذشته جایزه صلح نوبل به اتحادیه اروپا رسید چرا که هیچ جنگی در آن سر نگرفت افزود: این صنعت عامل وفاق ملی و صادرات نامرئی است.

دکتر نصریان با اشاره به آنکه با توجه به گردشگری می توان از مهاجرت های غیر ضروری جلوگیری کرد گفت: گردشگر عوارض و عوارض روادید می پردازد که این عوارض عادلانه است.

این استاد گردشگری با بیان این مطلب که در مقابل مخالفان این صنعت را عامل تخریب محیط زیست می دانند اظهار داشت: آنها میگویند گردشگر تهاجم فرهنگی می آورد و فرهنگ غذای کشورها را یکسان سازی می کند.

دکتر نصریان با بیان اینکه دسته سومی وجود دارد که هیچ یک از دیدگاه ها را قبول ندارد گفت: فرد شاغل در صنعت گردشگری هیچ یک از این دیدگاه ها را قبول ندارد و به برنامه ریزی در این بخش معتقد است.

وی افزود: هر جامعه ای برای خود جاذبه هایی اعم از طبیعی و غیر طبیعی دارد. از بین جاذبه های ثبت شده کشورها در یونسکو برخی از آنها نظیر اهرام مصر، خرس پاندای چین و کانگوروی استرالیا نماد شناخته می شوند.

وی گفت :برند سازی در گردشگری یکی از موضوعات مهم در توسعه گردشگری است که باید به طور ویژه به آن توجه شود.

.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons