نوشته ها

پنجمین جشنواره انگور هزاوه در استان مرکزی

ارسال شده توسط :

پنجمین جشنواره انگور هزاوه در استان مرکزی

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ))

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از برپایی پنجمین جشنواره انگور هزاوه از ۱۶ الی ۱۸ مهر ماه سال جاری خبرداد.

«سید محمدحسینی»، با بیان این که روستای هزاوه در ۱۷ کیلومتری غرب اراک از قطب‌ های مهم تولید انگور و مشتقات آن است، اظهار داشت: این منطقه با توجه به جاذبه‌های گردشگری مذهبی، فرهنگی و اقتصادی به عنوان یکی از مناطق مهم نمونه گردشگری روستایی استان نیز مطرح است.

وی افزود: کشت انگور و تولید محصولات آن به عنوان یکی از مهمترین فعالیت‌های مردم روستای هزاوه به شمار می‌رود، به طوری‌ که این روستا از قطب‌ های تولید انگور استان محسوب می‌شود.

حسینی تصریح کرد: شیوه‌های سنتی، ابزار و ادوات و رسومات بومی متنوعی در زمینه انگور و تولید فرآورده ‌های غذایی وابسته به آن در این روستا وجود دارد و به این دلیل برگزاری جشنواره فوق در دستور کار بخشداری مرکزی و دهیاری و شورای اسلامی هزاوه با همکاری اداره ‌کل میراث ‌فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری، ورزش و جوانان ، جهاد کشاورزی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره به منظور معرفی آرایه ‌های فرهنگی و بومی مرتبط با انگور با توجه به نزدیک بودن فصل برداشت این محصول در کنار جاذبه‌های بکر طبیعی و مذهبی روستا برگزار می‌شود.

این مقام مسوول در اداره‌ کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: انگور، کشمش، شیره و سایر فرآورده‌ های تولیدی این محصول به عنوان سوغات برجسته استان مرکزی در این جشنواره به بازدیدکنندگان عرضه می‌شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons