نوشته ها

پنجمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس برگزار شد

ارسال شده توسط :

پنجمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس برگزار شد

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

پنجمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس با حضور شاپور رستمی معاون گردشگری و زیارت استاندار فارس و قائم مقام ستاد هماهنگی سفرهای استان در شیراز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در ابتدای جلسه گزارش عملکرد ستاد خدمات سفر استان فارس در نوروز ۹۴ ارایه شد و هریک از معاونت ها و اعضای این ستاد با بیان دید گاه های خود و گزارش عملکرد معاونت های مربوطه به خود پرداختند .

در این جلسه رستمی قائم مقام ستاد هماهنگی سفر استان فارس طی سخنانی با بیان اینکه توزیع سفر نه تنها در ایام نوروز بلکه در طول سال باید اتفاق بیفتد گفت : حضور و اقامت مسافران نوروزی نباید تنها در شیراز معطوف شود .

وی افزود : توسعه گردشگری مختص یک ایام خاص نیست بلکه باید با برنامه ریزی های مناسب و اطلاع رسانی به موقع و ارایه خدمات مطلوب در طول سال شاهد جذب حداکثر گردشگر را شاهد باشیم .

به گفته رستمی، ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری که در استان فارس وجود دارد بر کسی پوشیده نیست و باید از تمامی این ظرفیت ها بهره کامل را ببریم .

قائم مقام ستاد هماهنگی سفرهای استان فارس تاکید کرد : باید از تمامی توان و ظرفیت های موجود بخش خصوصی حوزه گردشگری نیز استفاده کرد تا بتوانیم خدمات مطلوب تر و در شان گردشگران و مسافران بدهیم .

رستمی در ادامه با بیان اینکه تبلیغات ، اطلاع رسانی و معرفی داشته های فرهنگی ، تاریخی باید از مبادی ورودی استان صورت گیرد افزود : مسافران و زائرینی که به استان فارس سفر می کنند باید با تمامی ظرفیت ها و داشته های فرهنگی و گردشگری این استان آشنا شوند تا شاهد توزیع سفر در تمامی شهرستان ها و حضور و اقامت گردشگران در این مناطق باشیم .

معاون گردشگری و زیارت استاندار فارس همچنین اضافه کرد : بسیاری از ظرفیت های گردشگری فارس همچنین نا شناخته باقی مانده است و باید هر چه سریعتر به درستی معرفی شوند .

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بیشترین بار گردشگری و خدمات اجرایی سفر به دوش شهرستان شیراز است افزود : نباید حضور اقامت مسافران نوروزی تنها در شهرستان شیراز باشد و با توجه به اینکه ۲۸ شهرستان استان دارای جاذبه های گردشگری و زیارتی مناسب هستند جا دارد که با یک برنامه ریزی مطلوب و مناسب گردشگری را به دیگر نقاط استان هدایت کنیم .

وی در ادامه گفت : مسافران نوروزی بار سفر خود را از ۱۵ اسفند ماه می بندند و باید برنامه ریزی ها و تصمیم سازی ها از هم اکنون صورت گیرد .

رستمی به نقش کلیدی و محوری فرمانداران اشاره کرد و گفت : تمامی اعضای ستاد هماهنگی سفر استان به خصوص فرمانداران باید فعالتر شوند .

معاون استاندار فارس در ادامه به ضرورت اطلاع رسانی و مباحث ایمنی و امنیت مسافران تاکید کرد و

گفت : مسیر سفر از اهمیت به سزایی بر خوردار است و باید راه و مسیر مسافران از امنیت بالاتری برخوردار باشد . از این رو جا دارد که زیرساخت های لازم در این عرصه اعم از نصب و ساماندهی تابلوها و پاکسازی جاده ها هرچه سریعتر مهیا شود .

در ادامه این جلسه دکتر مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس نیز طی سخنانی بر لزوم ارایه خدمات مطلوب تر به مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت : طبق برنامه ریزی های صورت گرفته نوروز ۹۵ شاهد افزایش چشمگیر مسافران نوروزی در فارس خواهیم بود  .

در ادامه این جلسه سید موید محسن نژاد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس به ارایه گزارش در خصوص آمار اسکان و بازدید نظارتی در ایام نوروز ۹۴ پرداخت .

وی افزود : در نوروز ۹۴ بیش از ۳ ملیلیون و ۹۳۴ هزار نفر در استان فارس اقامت داشته که بیشترین اقامت مسافران نوروزی در مدارس بوده است .

محسن نژاد ادامه داد : اسکان مسافران در این ایام به ترتیب درمدارس ، چادرهای مسافرتی ، کمپ های اسکان ، مهمانپذیرها ، خانه های مسافر ، هتل ها و هتل آپارتمان های استان بوده است .

معاون گردشگری فارس افزود : در ایام نوروز بیش از یک هزار و ۴۳۱ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات و موسسات گردشگری و واحدهای اقامتی استان صورت گرفت .  

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons