نوشته ها

پژوهش رکن اصلی تمام فعالیت های سازمان میراث فرهنگی

ارسال شده توسط :

پژوهش رکن اصلی تمام فعالیت های سازمان میراث فرهنگی

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در حاشیه  گشایش نمایشگاه پژوهش و فن آوری با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه پژوهش رکن اساسی تمام فعالیت های یک سازمان است ، بنابراین تلاش شد ضمن برنامه ریزی جهت انجام پژوهش های علمی تمامی فعالیت های حوزهای مختلف اداره کل با محوریت مطالعات علمی و پژوهشی انجام پذیرد. امیری افزود : پژوهش در سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در حوزه هایی چون صنایع دستی ، مرمت ، حفاظت ، گردشگری و …انجام می پذیرد.

وی گفت : در 6ماهه نخست امسال بیش از 290 قلم اشیاء موزه ای مورد مطالعه قرار گرفت و مستند نگاری و مطالعه 12 اثر و ابنیه تاریخی ،فرهنگی استان ، مطالعات مردم شناسی ، 12 مورد طرح های مطالعاتی ویژه آثار تاریخی ، پژوهش های باستان شناسی مجموعه جهانی تخت جمشید و سایت ساسانی کازرون، مطالعه 242 شیء تاریخی مکشوفه  و بسیاری دیگر از امور مطالعاتی که بخش هایی از آن در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است در دستور کارهای پژوهشی این اداره کل قرار داشته است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشکری فارس در نمایشگاه هفته پژوهش و فن آوری فارس  غرفه این اداره کل  مشتمل بر کارگاه زنده خاتم ، مجلدهایی در قالب طرح های پژوهشی جامع توسعه موزه ها ، طرح های احیاء و حفاظت ، طرح های مطالعه ، شناسایی و امکان سنجی پروژه ها و محورهای گردشگری ، بررسی های باستان شناسی محوطه های تاریخی و مستند نگاری محوطه ها و پروژه ها می باشد. گفتنی است : این نمایشگاه از تاریخ 17 تا 19 آذر ماه سال جاری  در مجتمع رفاهی جهاد دانشگاهی شیراز برپا می باشد و علاقمندان می توانند در این سه روز  از 9 صبح تا 12 ظهر و از 13 تا 17 بعد از ظهر از غرفه میراث فرهنگی فارس بازدید کنند .

محمد کاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons