نوشته ها

پکیچ گردشگری

ارسال شده توسط :

پکیچ گردشگری

(( پکیچ گردشگری ))

بطور کلی پکیچ های مسافرتی در برگیرنده ترکیب اجزاء مختلف از فرایند سفر در قالب یک تور بوده که بر مبنای قوانین مسافرت و گردشگری در هر کشور و یا با تاسی به قوانین بین الملی تعریف و تبیین می شود. در این بین دستورالعمل های پکیج های مسافرتی جامعه اروپایی در ۱۳ ژوئن ۱۹۹۰ با هدف حمایت از بیشتر مسافران در گردشگری منتشر شد. این شروط متضمن قوانین بریتانیا به صورت طرح سفری ، تورهای مسافرتی و قوانین تورهای مسافرتی در ۲۳ دسامبر ۱۹۹۲ می باشد. این دستور العمل در برگیرنده شرایط و ضوابط پکیچ های مسافرتی بوده که در شناخت کلیات آن می توان درقالب پاسخ به سوال های کلی مطرح شده مورد بررسی قرار گیرد.

۱ ـ این قوانین برای چه کسانی اجرا می شود؟ این قوانین برای کسانی است که تسهیلات طرح های گردشگری و مسافرتی را برای شخص فراهم می کنند، که طرح ها و فروش ها را ترتیب می دهد یا به صورت مستقیم یا از طریق خرده فروش پیشنهاد فروش می کند جز در سفرهای گاه و بی گاه. تعریفی از سفرهای گاه و بی گاه داده نشده است ، اما یک راهنمایی کلی وجود دارد که می گوید این اصطلاح با قاعده و تعدد در ارتباط است. توجه کنید که هیچ تمایزی بین کسی که سفرها را بر مبنای تجاری ترتیب می دهد با کسی که بر مبنای سفر داوطلبانه سازماندهی می کند وجود ندارد.

۲ ـ چه زمانی یک پکیج ایجاد می شود؟ طبق قوانین ،یک پکیج به معنای از پیش برنامه ریزی نمودن مجموعه دو عامل زیر است : حمل و نقل ، اتاق و غذا یا دیگر خدمات گردشگری نه به صورت اضافی که جهت حمل و نقل یا فراهم کردن اتاق و غذا و در نظر گرفتن برای بخش چشمگیری از پکیج (برای مثال هزینه ورودی موزه ، بلیت تئاتر ، یا گشت با راهنما) ، در نظر می گیرند یا هزینه کلی را تقاضا می کنند در زمانی که گشت و گذار بیشتر از ۲۴ ساعت طول می کشد. برای مثال ، اگر هتلی برای مهمانانش اتوبوس رایگان از ایستگاه قطار تا هتل قرار دهد، این جزء خدمات حمل و نقل وگردشگری محسوب نمی شود، اما برنامه بازدید ها شامل این قضیه می شود. وقتی تسهیلاتی برای همه موجود است(برای مثال استخر شنای هتل) ٬ پس این پکیج در ارتباط با برنامه اتاق و غذای مسافران نیست. اما اگر تسهیلات محدود به کسانی باشد که از قبل رزرو کردند یا از قبل پول پرداخته اند(برای مثال ، استفاده از زمین گلف محلی)، این جزء خدمات گردشگری است و سازماندهنده سفر این مورد را جزء پکیج گردشگری قرار می دهد.

۳ ـ خدمات گردشگری به چه صورتی است؟ تمام خدمات ، خدمات گردشگری نیستند. برای مثال، خدمات کنفرانس جزء خدمات گردشگری محسوب نمی شود، بنابراین مجموعه خدمات کنفرانس و اتاق و غذا منجر به ایجاد پکیج نمی شود. اما اگر کنفرانس شامل بخش چشمگیری از خدمات گردشگری باشد(بازدید جاهای دیدنی) در نتیجه پکیج گردشگری باید ایجاد شود. خدمات آموزشی جزء خدمات گردشگری نیست، این خدمات شامل مشاهداتی جهت کسب مدرک تحصیلی شخصی است. پکیج های سفرهای آموزشی یا تجاری که هر دو نیاز به حمل و نقل و اتاق و غذا دارند، به طور کلی در محدوده ی قوانین سفری قرار می گیرند. با وجود این ،آن دسته از پکیج های آموزشی که برای یک واحد آموزشی ترتیب داده می شوند(برای مثال سفر زمین شناسی) به طور بعید به صورت معانی نرمال است و در حوزه قوانین قرار نمی گیرد.

– تعریف «پکیج گردشگری» (ماده ۱/۲ از حکم قانونی ۹۵/۱۱۱) در زیر آمده است :

اهداف پکیج های گردشگری شامل سفرها ، تعطیلات و گشتهای دوره ای است ،که نتیجه از پیش برنامه ریزی کردن مجموعه دو عنصر متعاقب است ، فروش یا عرضه در یک سطح وسیع ، بیشتر از ۲۴ ساعت ، حداقل یک شب :

 

الف) حمل و نقل

ب) جا و غذا

ج) خدمات گردشگری که بخش مهمی از « پکیج گردشگری» است .

قوانین کلی پکیج گردشگری :

مقدمه .

 1. مفهوم پکیج توریستی
 1. منابع قانونی
 1. اطلاعات فنی
 1. رزرو کردن
 1. پرداخت ها
 1. قیمت
 1. انصراف خریدار بدون پرداخت خسارت

۸ . انصراف پیش از حرکت

 1. تغییر یا لغو
 1. تغییر بعد از حرکت
 1. تغییر رزرو
 1. تعهدات شرکت کننده ها
 1. طبقه بندی هتل
 1. مسئولیت پذیری
 1. محدودیتهای خسارت
 1. الزام مشارکت
 1. شکایات و اخطارها
 1. بیمه
 1. هزینه ضمانت
 1. جایگاه حدود اختیارات قانونی / بند حکمیت

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons