نوشته ها

پیشتازی هنرمندان اصفهانی در سومین دوره داوری نشان مرغوبیت صنایع دستی منطقه مرکزی کشور

ارسال شده توسط :

پیشتازی هنرمندان اصفهانی در سومین دوره داوری نشان مرغوبیت صنایع دستی منطقه مرکزی کشور

مدیر کل میراث فرهنگی استان عنوان کرد: با پایان سومین دوره داوری و اعطای نشان مرغوبیت صنایع دستی منطقه مرکزی

کشور، هنرمندان استان اصفهان، پیشتاز این رقابت فرهنگی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان با اعلام این خبر افزود: سومین دوره داوری دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی منطقه مرکزی کشور متشکل از استانهای اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری، قم، مرکزی و لرستان از ۱۸ مهر ماه تا ۲۲ مهر به میزبانی اصفهان شهر جهانی صنایع دستی برگزار گردید. وی افزود: پس از فراخوان اولیه ،بیش از ۶۰۰ اثر هنرمندان صنایع دستی منطقه مرکزی به دبیرخانه ارسال و پس از بررسی های اولیه توسط کارشناسان زبده صنایع دستی، تعداد ۴۷۵ اثر جهت شرکت در سومین دوره داوری نشان مرغوبیت انتخاب گردید.

اله یاری تاکید کرد با آغاز سومین دوره داوری، ۱۰ نفر از داوران ارشد سازمان میراث فرهنگی کشور و اساتید و صاحبنظران صنایع دستی، با دقت فراوان در مدت بیش از ۵ روز از ساعت ۸صبح الی ۱۰ شب به داوری آثار ارائه شده پرداختند. مدیر کل میراث فرهنگی استان به پیشتازی آثار هنرمندان اصفهانی در دریافت نشان اصالت یونسکو اشاره کرد و افزود از مجموع ۴۷۵ اثر راه یافته به مرحله نهایی داوری ،۲۷۹ اثر نشان ملی مرغوبیت دریافت نمودند که در این میان داوران به ۱۸۷ اثر از هنرمندان اصفهانی، ۳۴ اثر از هنرمندان استان یزد، ۱۷ اثر از هنرمندان استان چهال محال و بختیاری، ۱۹ اثر از هنرمندان استان لرستان و ۱ اثر از هنرمندان استان قم نشان ملی اصالت مرغو بیت صنایع دستی را اعطا کرد.

مدبر کل میراث فرهنگی استان تصریح کرد در دو دوره قبل که درطی سالهای ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ برگزار گردید، به ترتیب به ۵۱ اثر و سپس۹۹ اثر از آثار هنرمندان اصفهان نشان اصالت تعلق یافت که با مقایسه روند روبه رشد دریافت این نشان در سال ۱۳۹۴، این نکته نشان دهنده جایگاه ویژه اصفهان در حوزه صنایع دستی است.

اله یاری تاکید کرد آثاری که امسال در اصفهان موفق به کسب نشان مهر اصالت ملی شده اند را به دلیل انتخاب اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی می توان به شورای جهانی صنایع دستی برای دریافت نشان جهانی معرفی کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons