نوشته ها

پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد از فضای خدمات گردشگری بیشاپور

ارسال شده توسط :

پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد از فضای خدمات گردشگری بیشاپور

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون ))

مسئول میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون از پیشرفت فیزیکی  ۹۰ درصدی فضای خدمات گردشگری در شهر تاریخی بیشاپور خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس محمدرضا معینی با اشاره به افزایش ۶۰ درصدی حضور گردشگران در مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور طی ۲ سال گذشته گفت : نبود استراحتگاهی در خور و شایسته گردشگران در این منطقه همچنین قرار گرفتن شهر تاریخی بیشاپور در فهرست جهانی یونسکو در آینده ای نزدیک مکانی تحت عنوان خدمات گردشگری جهت رفاه گردشگران طراحی ، و اجرا شد .

به گفته وی ، این فضای خدماتی به مساحت بیش از ۷۰۰ متر مربع در سه فاز با طراحی و رنگ آمیزی همگون با محیط اطراف ، خارج از دید منظری بناهای موجود بیشاپور ، ایجاد سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی ، ساخت نماز خانه آماده بهره برداری می باشد .

معینی اضافه کرد : با توجه به اهمیت مجموعه ، این مکان با استانداردهای فنی و مهندسی از جمله میزان روشنایی مناسب ، دید منظری به سمت آثار ، استفاده از شیشه های دو جدا ره و … انجام گرفته است .

وی افزود : فضای اصلی در حدود ۳۰۰ متر زیربنا و حدود ۴۰۰ متر محوطه سازی شامل مبلمان گردشگری و ایجاد فضای سبز مناسب با محیط اطراف می باشد .

مسئول میراث فرهنگی شهرستان کازرون ادامه داد : در نماد معماری بنا و نوع مصالح آن سعی شده تا بر اساس معماری برگرفته از بیشاپور با مصالح بوم آور ساخته شود و فضای بیرونی منظری رو به محیط تاریخی و رودخانه را شامل می شود .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons