نوشته ها

پیشکسوتان و فعالان صنایع دستی بجستان تقدیر شدند

ارسال شده توسط :

پیشکسوتان و فعالان صنایع دستی بجستان تقدیر شدند

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بجستان گفت: با هدف ارج نهادن به هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان بجستان؛ تعدادی از مسئولین شهرستانی و استانی با حضور در کارگاه تولیدی این صنعتگران؛ از آنان تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مهدی ذوالفقاری با اعلام این خبر افزود: این تقدیر و تشکر از هنرمندان صنایع دستی بجستان با حضور تعدادی از مسئولین شهرستانی و استانی صورت گرفته که با حضور در محل کارگاه هنرمندان صنعتگر این شهرستان با اهداء لوح تقدیر و هدیه از آنان تقدیر کردند.

ذوالفقاری گفت: پیشکسوت علی برات افقی هنرمند سبد باف روستای مزار، ذوالفقار بیتانه هنرمند ساخت سازهای سنتی شهر بجستان و فعال هنری در زمینه موسیقی مقامی و همچنین خانم فاطمه صفاء مدیرعامل شرکت تعاونی هنرمندان روستای مرندیز تقدیر شد.

وی افزود: در این بازدید؛ عباس زاده معاون نظارت بر امور سرمایه گذاری و اشتغال دفتر امور روستایی استانداری خراسان رضوی، فروعی بخشدار مرکزی بجستان و حسینی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان حضور داشتند.

شایان ذکر است در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هنرمند صنایع دستی در رشته های گلیم بافی، سبدبافی، فرت بافی، پلاس بافی، معرق، ساخت سازهای سنتی و چاقو سازی در شهرستان بجستان فعال می باشند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons