نوشته ها

کاخ موزه گرگان تجهیز شد

ارسال شده توسط :

کاخ موزه گرگان تجهیز شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

کاخ موزه گرگان با هدف ارتقای استانداردهای لازم و بهبود فعالیت های آن تجهیز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، معاون میراث فرهنگی این اداره کل با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه تجهیز و ارتقای استانداردهای موزه ها، در بهبود فعالیت های آنها موثر است و می تواند در جلب و جذب گردشگران تاثیر گذار باشد، نسبت به این مهم اقدام شده است.

حمید عمرانی رکاوندی در ادامه با اشاره به تجهیز کاخ موزه گرگان افزود: این تجهیزات شامل بهسازی و به روز کردن سیستم حفاظت الکترونیک، ایجاد بخش ارتباط با بازدیدکنندگان و اجرای دیواره های حفاظتی مراقبت از آثار است.

وی اذعان داشت: بهسازی بخشی هایی از نیازهای فعلی کاخ موزه گرگان با حمایت و تخصیص اعتبار از سوی اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی– تاریخی کشور صورت گرفته و اعتبار مالی آن ۱۳۰۰ میلیون ریال است که براساس نیاز سنجی و اولویت بندی، توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان انجام شده است.

عمرانی خاطر نشان کرد: کاخ موزه در محوطه پارک شهر واقع در مرکز شهر گرگان و در بنایی تاریخی مربوط به دوره پهلوی اول قرار دارد که دو بخش اصلی موزه شامل بخش معرفی مشاهیر استان و بخش اشیاء سلطنتی می باشد و در این موزه تندیس علما، دانشمندان و فرهیختگان استان گلستان و اشـیای سلطـنتی به نمایش در آمده است.

یادآوری می گردد کاخ موزه گرگان همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۹ آماده بازدید عموم مردم است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons