نوشته ها

کارگاه حرفه ای تولید سفال و سرامیک در گرمسار راه اندازی می‌شود

ارسال شده توسط :

کارگاه حرفه ای تولید سفال و سرامیک در گرمسار راه اندازی می‌شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان))

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: نخستین کارگاه حرفه ای تولید سفال و سرامیک به زودی در شهرستان گرمسار راه اندازی می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان،«جعفر صفاخواه» در بازدید از مرکز آفرینش‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گرمسار، در جمع شماری از هنرمندان این شهرستان، افزود: ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی در سالجاری برای راه اندازی این کارگاه اختصاص یافته است.

وی با اشاره به وجود هنرمندان فعال در رشته‌های سفال و سرامیک در گرمسار گفت: این کارگاه تا پایان تابستان امسال افتتاح می‌شود.

صفاخواه با بیان اینکه گرمسار از پتانسیل خوبی در زمینه رشد و توسعه صنایع دستی برخوردار است، افزود: راه اندازی نخستین بازارچه فروش دائمی صنایع دستی، محرک خوبی برای افزایش گرایش جوانان به صنایع دستی در گرمسار بود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به حمایت‌های این اداره کل از تولید و فروش آثار هنرمندان گفت: در صورتی که هنرمندان مورد تائید حوزه صنایع دستی باشند می‌توانند از تسهیلات مشاغل خانگی یا کارآفرینی بهره مند شوند.

بازارچه دائمی صنایع دستی گرمسار در باغ‌ موزه علم و صنعت در محل کارخانه تاریخی پنبه پاک‌کنی گرمسار دایر شده است.

در مرکز آفرینش‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی گرمسار که به همت اداره ارشاد شهرستان گرمسار و با هماهنگی معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان راه اندازی شده است، هنرمندان در رشته‌های سفال و سرامیک، زیورآلات سنتی، رودوزی های سنتی، سراجی و …. مشغول فعالیت هستند.

غرفه‌های این مرکز برای حمایت هر چه بیشتر از تولید صنایع دستی و حمایت از هنرمندان به طور رایگان در اختیار هنرمندان این شهرستان قرار گرفته است.این مرکز اختصاص به بانوان هنرمند دارد و اغلب این بانوان دانش آموخته رشته‌های مختلف صنایع دستی هستند.

۳۰۰ هنرمند در زمینه تولید صنایع دستی در گرمسار فعال هستند.

«جعفر صفاخواه» در بازدید از مرکز آفرینش‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گرمسار، در جمع شماری از هنرمندان این شهرستان، افزود: ۲۶۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی در سالجاری برای راه اندازی این کارگاه اختصاص یافته است.

 

260 میلیون ریال صحیح است

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons