نوشته ها

کارگروه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد برگزار شد

ارسال شده توسط :

کارگروه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد برگزار شد

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد))

جلسه کارگروه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد به ریاست معاون فرماندار این شهرستان و با حضور رئیس شورای اسلامی شهرستان، فرمانده نیروی انتظامی  و مدیران دستگاههای اجرایی در نگارخانه فرهنگ (مزار زین الدین ابوبکر تایبادی) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان ضوی، در این جلسه مجید حسینی مدیر میراث فرهنگی شهرستان تایباد اهمیت کارگروه در تبادل نظر بین اعضاء و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های مختلف اجرایی جهت رونق و توسعه گردشگری و توسعه و ترویج و حمایت از صنایع دستی و هنرهای سنتی بومی و نیز افزایش آگاهی و فراهم سازی بستر مشارکت مردمی در حفظ میراث فرهنگی را تشریح کرد.
و سپس با اشاره به ظرفیت های شهرستان تایباد درسه حوزه تخصصی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و گفت: این شهرستان با وجود مرزی بودن دارای ظرفیت های فراوانی در هر سه حوزه تخصصی است.
در ادامه  این جلسه هم چنین در خصوص ساماندهی مزار زین الدین ابوبکر تایبادی و طرح جامع گردشگری قرائت و حسینی با بیان اهمیت مجموعه مزار ابوبکر تایبادی به عنوان شاخص ترین بنای شهرستان با اشاره به ویژگی های خاص مجموعه در زمینه تاریخی – معماری و فرهنگی و تزئینات وابسته به معماری اهم فعالیت های انجام شده در مجموعه از دهه ۵۰ شمسی را ذکر کرد.
وی هم چنین خواستار هماهنگی هرچجه بیشتر بین دستگاه های مختلف اجرایی شهرستان جهت بهبود وضعیت مجموعه خراواستار شد.
حسینی گفت: به دلیل موقوفه بودن مجموعه و اینکه متولی مجموعه اداره اوقاف و امور خیریه میباشد هماهنگی و فعالیت بیشتر اوقاف و صرف قسمتی از درآمد موقوفات می تواند در ارتقاء وضعیت مجموعه تاثیر بسزایی  داشته و در صورت تشکیل هئیت امناء میتوان انتظار افزایش مشارکت های مردمی در جهت بهبود مزار مولانا مشابه مزار جام در شهر تربت جام را انتظار داشت.
در این جلسه هم چنین موسوی معاون فرماندار شهرستان تایباد بر هماهنگی بیشتر دستگاه های اجرایی برای خارج شدن مجموعه از وضعیت فعلی تاکید کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons