نوشته ها

کار گروه تشکل های مردم نهاد در میراث فرهنگی گلستان تشکیل شد

ارسال شده توسط :

کار گروه تشکل های مردم نهاد در میراث فرهنگی گلستان تشکیل شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان))

در راستای توسعه مشارکت های مردمی و بهره مندی از ظرفیت های مردمی، کارگروه تشکل های مردم نهاد در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی این اداره کل، مدیر کل این دستگاه اجرایی با اعلام این خبر گفت: در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید در استفاده از ظرفیت های مردمی در حوزه فرهنگی کشور وهمچنین دستور مساعد معاون محترم رییس جمهور و مقام عالی در تاسیس خانه تشکل ها، کارگروه تشکل های مردم نهاد در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تشکیل و آغاز به کار کرد.

ابراهیم کریمی با اشاره به اهمیت بهره مندی از ظرفیت های مردمی در توسعه و رونق ۳ حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان افزود: به منظور تسهیل فرایند راه اندازی، بهره مندی از توان مشورتی نهادهای مردمی و استفاده علمی از سرمایه های فکری و انسانی آحاد جامعه و بهره مندی از سرمایه های اجتماعی علاقمند به فعالیت در زمینه گردشگری، حفاظت از مواریث فرهنگی و ترویج صنایع دستی ، زمینه های لازم حقوقی، اداری و پشتیبانی جهت راه اندازی خانه تشکل های مردم نهاد استانی، اجرایی و عملیاتی شد.

ابراهیم کریمی در ادامه ضمن بر شمردن اهداف تشکیل این کارگروه در استان، افزود: تسریع در برنامه ریزی ها و اثربخشی فعالیت های سازمان، تشکل های مردم نهاد و ارگان های مرتبط، آسیب شناسی، رفع موانع، مشکلات و سازماندهی تشکل ها در واحدهای مشخص و هم افزایی و بهره مندی از تجربیات، افکار و ایده های مرتبط با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اهداف راه اندازی این تشکل های مردم نهاد است.

وی در ادامه تسهیل فرایند های اداری و ایجاد انگیزه برای فعالیت های داوطلبانه در راستای سیاست های تشویقی سازمان و احترام به جایگاه ارزشمند مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد فعال و هم افزایی و همکاری بیشتر با سازمان های مردم نهاد و همچنین برگزاری نشست های هم اندیشی، دوره های آموزشی، کارگاه های تخصصی و توانمند سازی را از دیگر اهداف تشکیل کارگروه تشکل های مردم نهاد عنوان کرد.

کریمی همچنین در این راستا از برگزاری اولین همایش تشکل های مردم نهاد خبرداد و گفت: با رویکرد توسعه مشارکت های اجتماعی اقدام به برگزاری اولین همایش تشکل های مردم نهاد در استان شده است.

وی ضمن اعلام حضور مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد، رییس دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان مرکزی و همچنین رییس پژوهشکده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در این همایش ادامه داد: آیین افتتاح خانه تشکل های مردم نهاد ، انتخاب نماینده خانه تشکل های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و پنل تخصصی هم اندیشی تشکل ها از برنامه های این همایش می باشد. کریمی خاطر نشان کرد: این همایش ۱۱ تیر ماه در سالن همایش های استانداری گلستان بر گزار خواهد شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با حمایت از تشکل های غیردولتی و همکاری های مرتبط با حوزه های سه گانه این اداره کل، زمینه های توسعه و رونق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان گلستان بیش از پیش فراهم شده و شاهد رونق و شکوفایی منطقه باشیم.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons