نوشته ها

کاشت درخت در منطقه نمونه گردشگری دره گردوی اراک

ارسال شده توسط :

کاشت درخت در منطقه نمونه گردشگری دره گردوی اراک

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از کاشت درخت در منطقه گردشگری گردوی اراک به مناسبت هفته درختکاری خبر داد.

سیدمحمد حسینی اظهار داشت: دیروز به مناسبت هفته درختکاری و در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهداء ، مراسم کاشت نهال به یاد شهدای استان در منطقه گردشگری گردو برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این مراسم که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، منابع طبیعی و دیگر دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، به یاد شش هزار شهید استان مرکزی و شهدای گمنام دفن شده در این منطقه گردشگری تعدادی نهال غرس شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی بیان داشت: دره گردو یک منطقه نمونه گردشگری است که با وسعت ۱۰۰ هکتار در جنوب شهر اراک قرار دارد و از آب و هوای مناسب، طبیعت بکر و مسیر دسترسی آسان برخوردار است.

حسینی با اشاره به برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ساماندهی به وضعیت این منطقه اظهار داشت: طرح تکمیلی ساماندهی دره گردو هم‌ اکنون در دست تهیه است و پیش‌ بینی می‌شود قبل از آغاز سال جدید نهایی شود.

وی افزود: در طرح جامع دره گردو فعالیت‌های تجاری و تفریحی، خدمات مذهبی و بین ‌راهی، ساخت مجموعه فرهنگی و خانه هنرمندان شهر اراک، مجموعه بازی کودکان و ایجاد امکانات ورزش‌های فضایی و مهیج، موتورسواری، دوچرخه‌سواری، آفرود، باغ مجسمه مشاهیر استان مرکزی و شهر اراک، کانون گردهمایی ورزش همگانی و مجموعه پذیرایی مد نظر قرار دارد که پس از تدوین سند اجرایی خواهد شد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons