نوشته ها

کاهش ۱۱ درصدی تصادفات برون شهری در کردستان

ارسال شده توسط :

کاهش ۱۱ درصدی تصادفات برون شهری در کردستان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

رئیس پلیس راه کردستان از کاهش ۱۱ درصدی تصادفات برون شهری از آغاز اجرای طرح پلیس نوروزی تا کنون در این استان نسبت به مدت زمان مشابه خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان رمضان نادری گفت: از آغاز طرح پلیس نوروزی تا کنون در مجموع تصادفات برون شهری در استان ۱۱ درصد کاهش داشته‌ است. به گفته وی، در زمینه تصادفات جرحی در استان کاهش ۲۰ درصدی و تصادفات منجر به فوت نیز نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بدون تغییر بوده است.

رئیس پلیس راه کردستان با اشاره به برودت هوا و بارش برف و باران در بسیاری از محورهای سطح استان افزود: رعایت قوانین و مقررات و داشتن تجهیزات و امکانات لازم همچون زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی از سوی رانندگان در زمان تردد در جاده‌ ها ضروری است. نادری افزود: رعایت سرعت مجاز و خودداری از سرعت زیاد، عدم سوار کردن سرنشین اضافه، عدم سوار کردن سرنشین در قسمت بار وانت، عدم استفاده از موبایل در هنگام رانندگی و خودداری از سایر تخلفات رانندگی به منظور جلوگیری از بروز حوادث ناگوار باید در اولویت رانندگان قرار گیرد. وی خروج از سرعت مطمئنه، عدم توجه به جلو و انحراف به چپ را از مهم‌ترین عوامل بروز تصادفات طی ۱۰ روز گذشته در استان اعلام کرد.

رئیس پلیس راه کردستان با بیان اینکه محورهای روستایی شهرستان بیجار، دیواندره، سقز و مریوان بیشترین آمار تصادفات را طی چند روز اخیر در استان به خود اختصاص داده‌اند، افزود: محور دیواندره، سقز و بیجار نیز بیشترین آمار وقوع تصادفات را طی چند روز اخیر در مسیرهای اصلی استان به خود اختصاص داده‌اند. به گفته وی، بنا به برنامه ‌ریزی‌ های صورت گرفته تردد ماشین ‌های ترانزیتی حامل سوخت خارج از کشور از ۱ فروردبن ماه امسال ممنوع و تا پایان ۱۵ فروردین ماه این مهم ادامه خواهد داشت.

 

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons