نوشته ها

کتاب پوشاک سنتی استان سمنان رونمایی شد

ارسال شده توسط :

کتاب پوشاک سنتی استان سمنان رونمایی شد

((میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان))

کتاب پوشاک سنتی استان سمنان در جلسه کارگروه گردشگری استان سمنان و در جمع شماری از مسئولان و با حضور استاندار سمنان رونمایی شد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، این کتاب تالیف “حمیدرضا حسنی، ژیلا مشیری و مریم سلمانیان” از کارکنان اداره کل و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که به تازگی وارد بازار کتاب و نشر شده است.

در این کتاب انواع پوشاک سنتی استان به طور مجزا در رابطه با مردان و زنان، کودکان و نوزادان، فصل، معیشت، قشر بندی اجتماعی و مراسم، از نظر جنس و رنگ ، تزئین‌ها و زیورها و … و در نقاط مختلف استان مورد بررسی و معرفی قرار گرفته است.

نحوه تهیه پوشاک، حرفه‌ها و مشاغل مرتبط با پوشاک و زیورها و تغییر آنها در دهه‌ های اخیر، پوشاک در ادبیات شفاهی و باورها و عقاید از دیگر فصل‌ های این کتاب است.

در مقدمه این کتاب به قلم خواجه بیدختی مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان آمده است: “پوشاک هر قوم نشانه ای از پای بندی و اعتقاد آن قوم به میراث فرهنگی گذشته است.”

این کتاب با حمایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان و در راستای طرح مردم نگاری پوشاک سنتی کشور چاپ و منتشر شده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons